Purjetaja Karpak sai õlletootjalt miljoni

28. veebruar 2008, 15:14

Pekingi olümpiapääsme lunastanud
noorpurjetaja Deniss Karpak sai õlletootjalt A. Le Coq miljon krooni.

"Minu paat on mu hea sõber, kellest sõltuvad tulemused ja kes väärib iga krooni ja minutit, mis talle kulutan," kinnitas Karpak aripaev.ee-le telefoniintervjuus.

Karpak on Kalevi Purjespordikooli õpilane, kes tõi maailmameistrivõistlustelt pronksmedali ning on lunastanud Eestile Laser-klassis ka olümpiapääsme Pekingisse.

Tema sõnul on olümpiaks valmistumise kulud suured ja abistavad mitmed sponsorid. A. Le Coqi stipendium jaotub viiele aastale, sportlane saab aastas 120 000 krooni ja 80 000 lisaks muudele väljaminekutele. Samuti saab Karpak olümpiakomiteelt olümpiaks ettevalmistumiseks igakuist toetust. Minimaalne aastaeelarve on 1,5 ja maksimaalne 3 miljonit krooni, mis sisaldab ka treeneri ja kaatri tasu. Karpaki treeneriks on ta isa, kes praegu 6. märtsil algavateks Barcelona treeninguteks Euroopas ettevalmistusi teeb. See summade vahe näitab tema sõnul hinnavahet üleminekul amatöörsportlasest profisportlaseks.

"Suurimad on reisi- ja paaditranspordikulud, treeneri kaatrirent ja majutus, muidugi ka purjed ja paat, millele tuleb iga kuu uus mast (7800 krooni) ja puri (10 920 krooni) osta. Igal hooajal tuleb ka uus paat osta, Laser klassi võistluspurjekas maksab 109 200-124 800 krooni. 3-kuuline ettevalmistus Austraalias koos regattidega läks maksma 350 000 krooni," nentis Karpak.

Ka olümpiakoondise esiujuja Martin Liivamäe sponsorlepingut pikendati täna. Ülemiste Autokeskus pikendas täna Eesti esiujuja ning olümpiakoondise liikme Martin Liivamäe sponsorlepingut. Liivamägi saab käesolevaks aastaks sõita sportliku Kia pro_cee’di.
"Sportlase jaoks tuleb toetus alati õigel ajal," ütles Liivamägi ning lisas: "Eriti aga nüüd: Euroopa meistrivõistlused on ukse ees, seejärel suundungi juba olümpia eellaagrisse – nii et hoidke palun pöialt.

"Visad spordimehed nagu Martin Liivamägi innustavad meid kõiki omal alal rohkem pingutama," kommenteeris Ülemiste Autokeskuse müügijuht Indrek Heinola.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2008, 17:13
Otsi:

Ava täpsem otsing