Tõmbame ülemnõukogu ajastule kriipsu peale

Aili Sandre 06. märts 2008, 00:00

Minule meenutab praegune palga- ja kuluhüvitiste tsirkus Toompeal kahjuks komparteilaste eriliste soodustuste ajastut. Praegu küll pole enam eripoode, kust teenekad parteitegelinskid head-paremat endale hankisid, samal ajal kui lihtrahvas püksirihma pingutas. Ei jagata ka autosid, kodumasinaid näo järgi ega ametiühingute kaudu loterii abil. Kuid ega iseendale iga-aastase palgatõusu tagamine ja iga kulu veeretamine maksumaksja kaela ka just tollest praktikast suurt erine.

Viimasel ajal on kõlanud juba üsna mõistlikke ettepanekuid riigikogu liikmete palkade muutmiseks, eriti näiteks kindel kuupalk kogu neljaaastaseks ametiajaks. See, kas palga määrab riigikogu istuv koosseis järgmisele või sõltumatu komisjon, on isegi teisejärguline selle kõrval, et üleüldse on tekkinud tahe midagi muuta. Kõik pole veel päriselt rappa läinud!

Riigikogu spiiker Ene Ergma kutsus kokku fraktsioonide ümarlaua mõistliku lahenduse otsimiseks-leidmiseks. Hea on, et Ergma tahab minna kaugemale. Tema sõnul peab lahendus hõlmama kõiki riigiesindajaid, kelle töötasu sõltub keskmisest palgast, tippametnikest presidendini välja.

Ärge siis, lugupeetud poliitikud, unustage oma kuluhüvitiste poliitikat prügikasti visata - alles seejärel saame ülemnõukogu ajastu lõppenuks kuulutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing