Vabadussõja võidusamba rajamiseks on annetatud kokku 1,3 miljonit

07. märts 2008, 20:06

Tänaseks on Vabadussõja võidusamba
rajamiseks rahalise annetuse teinud rohkem kui 11 000 inimest. Annetatud on
kokku 1,3 miljonit krooni.

Veebruari lõpul alanud avalik debatt Vabadussõja võidusamba üle on oluliselt suurendanud monumendi toetuseks tehtud annetusi ja annetajate hulka, teatas SA Vabaduse Monument. Nädalaga on juurde tulnud umbes 4000 inimest, kes on monumendi rajamiseks andnud üle poole miljoni krooni. Lisaks Eestis tehtud annetustele on annetusi tehtud ka USA, Kanada, Rootsi ja mitmetes teistes riikides elavate eestlaste poolt.

Sihtasutuse Vabaduse Monument juhi Aivar Reiviku sõnul on loomeliitude tehtud avaldused oluliselt kaasa aidanud monumendi loomisele ja ideekavandi täiustamisele. „Debatt Vabadussõja võidusamba rajamise teemadel oleks muidugi võinud alata palju varem, näiteks ajal mil konkursi tingimusi koostati, kuid parem hilja kui mitte kunagi. Nüüd on aeg lõpetada üleskutsed igati korrektselt ja professionaalselt läbiviidud konkursi tulemuste tühistamiseks. Vabadussõja võidusammas valmib etteantud tähtajaks,” ütles Reivik.

Ta lisas, et viimased päevad on näidanud selgelt tulevase monumendi tähtsust Eesti riigile ja rahvale: „Annetusi monumendi rajamiseks tehakse kiiremini ja rohkem, kui me täna jõuame neid veebilehele sisestada ning nädalaga kogutud annetuste summa läheneb juba eelneva poole aastaga kogutud annetuste summale.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. September 2008, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing