Venemaa majandus on 57 Eestit

Hille Tressum 27. märts 2008, 15:41

Mullu oli Venemaa SKP ligi suurus 1,4
triljonit USA dollarit ehk 14 triljonit krooni. Eesti SKP suurus oli mullu 243
miljardit krooni ning seega võib öelda, et Venemaa majandus on sama suur kui 57
Eestit.

Täna toimunud ärihommikusöögil "Tere hommikust Venemaa" rääkis Orgresbanki rahvusvaheliste ettevõtete divisjoni juht Esa Teräväinen, et Venemaa majandusel läheb hästi.

“Majanduskasv on olnud suur ning majanduses ringleb palju raha. Välisfinantseeringute kohapealt on Venemaa maailmas kolmandal kohal. Riiki edastavad vaid Hiina ja Jaapan,“ kirjeldas Teräväinen Venemaa hetkelist majandusseisu.

Teräväinen andmeil on Venemaa stabiliseerimisfondis üle 170 miljardit dollarit (1,7 triljonit krooni).

„Ainukeseks probleemiks Venemaa majanduses on kõrge inflatsioon. Eelmisel aastal loodeti vähendada inflatsiooni 8%ni aga kahjuks ei läinud nii nagu plaaniti ning inflatsioon küündis üle 10%. Käesolevaks aastaks on prognoositud veel mõningast inflatsiooni kasvu, jäädes 12% juurde. Stabiliseerimisfondi rahadest on riik plaaninud investeerida infrastruktuuri arendusse, kuid kõrge inflatsiooni tõttu ei ole seda tehtud, kuna see omakorda kiirendaks inflatsiooni veelgi,“ rääkis Teräväinen.

Mehe sõnul on märgata, et viimasel ajal on Venemaa muutunud välisinvestoritele atraktiivseks paigaks. Soiku on jäänud aga pangandussektor, mida riik kiivalt enda kontrolli all hoida soovib. „Kui pangandus moodustab Eesti SKPst 104%, siis Venemaal on see protsent kõigest 47. Mis on aga äärmiselt väike kui võtta arvesse majanduse suurust. Eelmisel aastal kasvas riigi pangandus 50-60%, mis on meeletu kasv. Tuleb tõdeda, et Venemaa pangandus on võrreldes teiste riikidega, keda me jälgime, üks kiiremini arenevaid," kirjeldas mees Venemaa pangandussektorit.

Orgersbank, millest Nordea pangale kuulub üle 70% aktsiatest kavatseb juba tuleval aastal oma osalust Orgersbankis kasvatada kuni 85%. Pangal on üle 8000 korporatiivkliendi ning tema harud asuvad kuues Venemaa linnas. Tulevikus on pangal plaanis laieneda veelgi. Rajades kontoreid Venemaa erinevatesse regioonidesse. Orgersbanki väärtus ülatub 2,4 miljardit euroni (üle 37 miljardi krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2008, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing