Arco Vara uurib Valgevene turgu

31. märts 2008, 15:38

Arco Vara tegevdirektor Aare Tammemäe
ei välista, et lähiajal võib Arco Vara laieneda Valgevene turule.

"Valgevene külastamine oli suurepärane võimalus uurida turgu, elutingimusi, tavasid. Juba varem oleme rääkinud investoritele, et meie huvid on seotud Ida-Euroopaga. Meie eesmärk on hõivata liidripositsioon kogu regioonis ning selleks tuleb uurida ka Valgevene turule laienemise võimalusi. Tõsi küll, konkreetseid plaane hetkel veel ei ole," rääkis Tammemäe temaga Minskis kaasas käinud dv.ee ajakirjanik Olga Grigorjevale.

Tammemäe lisas, et praegu on veel vara rääkida konkreetsetest plaanidest. "Ühest küljest, potentsiaali on. Näiteks on Valgevenes suur puudus uutest kontoripindadest. See sõnum läbis kohe mitut konverentsil "Flirt Valgevenega" tehtud ettekannet. Teisest küljest, riigis ei ole veel vajalikku seadusandlust, struktuuride avatust ning turge tuleb veel analüüsida. Ei piisa ainult kapitali toomisest riiki, seda tuleb ka kaitsta," jätkas tema.

Tammemäe sõnul oli esmamulje riigist väga positiivne, kuid see võib olla petlik ning visiit Valgevenesse ei jää kindlasti viimaseks. "Millestki konkreetsest võib hakata rääkima alles kolme aasta pärast," ütles ta.

Tänaseks on riigi sotsiaalpoliitika üks prioriteetidest elamuehitus. Võrreldes teiste SRÜ riikidega, ehitatakse Valgevenes kõige rohkem elumaju. Ka 2006.-2010. aastateks koostatud riigiprogramm näeb ette märkimisväärset elumajade ehitusmahtude suurenemist. Valgevene ekspordib tsementi, klaasi, seina- ja katuseviimistlusmaterjale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2008, 07:23
Otsi:

Ava täpsem otsing