Vooglaidu kimbutas Vene miilits

Äripäeva allikas Venemaal kinnitas, et tänavu veebruaris andis Peterburi Vassili rajooni miilitsaülem polkovnik

V. Rõžov välja määruse finants- ja majandusrevisjoni korraldamiseks kohalikus firmas OOO Otel Pljus, mis ongi kõnealust hotelli rajava Manutendi tütarettevõte.

Kaks nädalat hiljem toimus ettevõtte kontoris läbiotsimine, mida juhtis majanduskuritegevuse vastu võitlemise osakonna vanemoperatiivvolinikust miilitsakapten O. Aleksejev. Kogu protsess jäädvustati videolindile. Kaasa võeti hulgaliselt dokumente, mis mahutati üheksasse pappkasti. Paberitest tehti tühjaks ka seif, mille võti leiti ühest lauasahtlist. Peterburist saadud andmetel peeti Manutendi sealse tütarfirma tegevjuht läinud nädala lõpus kinni. Puuduvad andmed, kas ta ka praegu on vahi all. Samuti olevat peatatud hotelli ehitus. Läbiotsimismääruses on läbiotsimise põhjusena ära mainitud vaid üksnes miilitsasse laekunud informatsioon.

OÜ Manutent Hotellid juhatuse liige Reimo Raid imestas alul küsimuse peale ja lubas uurida, kas info vastab tõele. Tagasi helistades teatas ta, et tõesti oli maksuameti reid, kus kontrolliti vana käibemaksu tasumise asja, kuid hotelli ehitamist peatatud pole.

E-posti teel saadetud täpsustavate küsimuste peale helistas ajakirjanikule Manutendi omanik Märt Vooglaid, kes tunnistas, et läbiotsimine toimus ning otsiti ebaseaduslikku tarkvara. "Tänaseks on kõik korras ja asjad on tagasi antud. Kedagi vahi alla pole võetud," märkis ta napilt.

Manutendi Peterburi hotelliprojekti vastu tundis selle aasta alguses huvi ka kohalik muinsuskaitse, kes oli nõudnud varem hotelli kohal asunud hoone fassaadi säilitamist. Ehituse käigus suudeti hoone fassaadist säästa aga ainult üks esimese korruse fragment kaheksa aknaga, nagu kirjutas tänavu jaanuaris ajaleht Sankt-Peterburgskije Vedomosti.

Kõnealuses 19. sajandi alguses ehitatud majas on elanud mitu Peterburi suurkuju.

Venemaa kaubandusketis O'Key eelmisel aastal oma osaluse müünud suurärimees Hillar Teder, kes oli eile helistamise ajal Peterburi metroos, ütles, et selline läbiotsimine ei ole Venemaal väga tavaline. "Peab olema midagi erakorralist. Minu äri oli siin teistsugune ning meil selliseid asju ette ei tulnud," lisas ta.

Peterburi ja Leningradi oblasti siseasjade osakonnast kommentaari saada ei õnnestunud.

Hetkel kuum