Arakate osalusega ettevõte ostis Tomingaselt ja Luitsalult firma välja

16. mai 2008, 12:15

Küttemaailma tegevjuht Frank Õim ostis
kaasinvestoritelt Richard Tomingaselt ja Hillar-Peeter Luitsalult välja nende
osaluse, omandades firma osakute kontrollpaki. Ettevõtte vähemusosanikud läbi
erinevate holding-firmade on ka Arti Arakas, Viljar Arakas ja Ivar Siimar.

Tehingu osapoolteks olid Frank Õimile kuuluv OIM Holding ja kaasinvestoreid esindavad Toletum OÜ ja HM Investeeringud OÜ. Tehingu summa on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

Richard Tominga sõnul haakub see samm Küttemaailma pikaajalise strateegiaga passiivsete osanike hulga vähendamiseks. „Tegemist oli eduka finantsinvesteeringuga. Usun, et ettevõte jätkab jõulist arengut energiasäästu valdkonnas ja soovin juhtkonnale selles edu,” lausus Tomingas.

Frank Õimi kinnitusel julgustas sammu ette võtma kütte- ja energiasäästu valdkonna perspektiivikus. „Olukorras, kui fossiilsete kütuste hinnad on jätkuvalt kasvamas, kuid Eestis on hoonete keskmine soojuse tarbimine amortiseerunud küttesüsteemide tõttu ca kaks korda kõrgem kui Põhjamaades, näeme oma esmase missioonina küttekulude vähendamise alase selgitustöö tegemist läbi kaasaegsete küttelahenduste tutvustamise. Avalikkuses on palju juttu sellest, kuidas kasvava energiatarbimise rahuldamiseks tuleks investeerida uutesse elektrijaamadesse ja katlamajadesse. Meie ettepanekul tuleks alustada probleemi teisest otsast ja tegeleda energiatarbimise läbimõeldud kärpimisega, mis omakorda kahandaks investeeringute vajadust energiatootmisesse,” rääkis Õim.

2005. aastal loodud OÜ Küttemaailm on tänaseks tõusnud Eesti suurimaks energiasäästlike küttelahenduste müügi ja kaasajastamisega tegelevaks firmaks, mille käive oli 2007. aastal 45 miljonit krooni. OÜ Küttemaailma enamusosanik on tehingu järgselt Frank Õim, kelle kontrolli all on 55 protsendi osakutest, ning vähemusosanikud läbi erinevate holding-firmade Arti Arakas, Viljar Arakas ja Ivar Siimar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. May 2008, 15:04
Otsi:

Ava täpsem otsing