16. mai 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Majanduslangus Küttemaailma väljaostu ei mõjutanud

Küttemaailma juht Frank Õim ütles, et firma väljaostmine tulenes mitme asja kokkusattumisest ning majanduslangus tehingu hinda ei mõjutanud.

Õim ütles aripaev.ee-le, et omanikeringist lahkunud Richard Tomingas ja Hillar-Peeter Luitsalu olid koos Arti Arakase, Viljar Arakase ja Ivar Siimariga passiivsed omanikud, kes Küttemaailma igapäevaellu ei sekkunud.

"Ma usun, et meie puhul oli tegu mitme asja kokkusattumusega," rääkis Õim. "Küttemaailm püsib 100% kasvugraafikus ja meil on suured plaanid. Oli suhteliselt sõbralik koosistumine."

Õim rääkis, et muudatused omanikeringis tulid esimest korda jutuks novembris. Tomingas ja Luitsalu leidsid, et nad ei jõua kõigi asjadega tegeleda. "Olid läbirääkimised hinna osas ja kas läheme kogu seltskonnaga edasi või mitte. Neil (Tomingasel ja Luitsalul - toim) on laevandus ja kinnisvarateemad praegu laual ja nad otsustasid selle kasuks," täpsustas Õim.

Küttemaailm plaanib lähiaastatel laieneda teistesese Balti ja Ida-Euroopa riikidesse. "Meil on paar huvitavat ärimudelit, mida teistesse riikidesse viia," ütles Õim.

Tänavuseks aastaks prognoosis Õim 70-80 miljoni kroonist käivet. Kasvava ettevõtte kasum pole Õimi sõnul kuigi suur, kuid küttevaldkonnas võib investor loota 7-8% tootlusele.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt