Valitsuse plaan tõsta majutusasutuste
käibemaksu 5 protsendilt 18-le paneks Saaremaa majutusasutused väga raskesse
seisu, kuna hinnad on Saaremaal Mandri-Eesti omadest üldiselt kõrgemad.
“Tänase päeva seisuga teeb ausalt öeldes kurvaks,” nentis Pihtla vallas asuva Ristikivi puhkemaja juhataja Kairi Koppel Meie Maale. “Kuna turismiäri on turistide vähesuse tõttu niikuinii selline nukker, siis järgmisel aastal, kui nad selle käibemaksu sinna juurde keevitavad – 5 protsendi asemel 18 –, siis ma arvan, et päris paljudel väikestel kohtadel tekib väljasuremisoht.”
Kuressaares oleva Piibelehe kodumajutuse juhataja Viljar Kesküla sõnul teeb asja raskemaks ka see, et Saaremaa on ülejäänud Eestist ära lõigatud, mistõttu siia tulemine on ka kulukam. “Kui vaatame hindu, mis on Saaremaal ja mis on mandril, siis nende suhe on ikka kohutavalt erinev,” lisas ta.
Repo hotelli juhataja Riho Porss oli nõus, et inimesed eelistavad puhkamiseks pigem Haapsalut ja Pärnut ja et sellele on kaasa aidanud ka praamihindade tõus.