WineStore: kaotame uue alkoholimüügi seadusega rohkem

Hille Tressum 15. juuli 2008, 14:37

Norde Centrumis tegutsev alkoholipood
WineStore kaotab uue alkoholimüügi seadusega rohkem, kui võidab. WineStore
juhataja Tõnu Krausi sõnul jääb pood ka edaspidi klientidele avatuks kella
kaheksani õhtul.

Sadama ligidal asuvas Norde Centrumis asub alkoholipood nimega WineStore. Uurides poe juhatajalt Tõnu Krausilt, kuidas uus alkoholimüügiaeg poodi mõjutab, vastas mees, et nende pood on jätkuvalt avatud kella 20ni ning olulisi muutusi uus seadus neile kaasa ei too.

„Meie pood on avatud kella kaheksani õhtul ning see jääb ka edaspidi nii,“ sõnas Kraus. Põhjendades seisukohta sellega, et neil on juba pikalt ette trükitud kliendilehed ja muud tarvikud, kus on lahtioleku kellaajad kenasti peal. Lisaks sellele pidi mehe sõnul sadamas peale kella kaheksat õhtul vaikseks jääma.

Krausi sõnul ei võida pood uuest seadusest midagi, pigem kaotavad töötajad.
„Varemalt avasime poe kell üheksa hommikul. Nüüd aga kell kümme,“ sõnas mees, lisades, et enne kella kümmet ju müüa ei saa. Kraus rääkis, et kliendid tulevad poodi alates kella kümnest, kui saabuvad esimesed laevad. „Nüüd, kui avame kella kümnest, jookseb kõik kokku. Kaup ja kliendid tulevad ühel ja samal ajal. Pealegi, kuna oleme võrreldes eelnevaga tunni võrra vähem avatud, kaotavad meie töötajad tunnikese tööajast,“ rääkis mees.

Alates eilsest muutus alkoholimüügi kellaaeg. Kui varem müüdi alkoholi kella 8 hommikul kella 8 õhtul, siis nüüd on alkoholi võimalik osta kella 10 hommikul kella 10 õhtul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. August 2008, 08:15
Otsi:

Ava täpsem otsing