IRL Rahvuslased: Palo saboteerib eesti keele tulevikku

Hille Tressum 26. oktoober 2008, 09:58

IRL ühendus Rahvuslased üldkogu toetab
ühiskonnas esile kerkinud ettepanekuid ühtse ja tervikliku eestikeelse
haridussüsteemi loomiseks Eestis, mida on toetanud paljud keeleteadlased ja
pedagoogid.

Üldkogu on seisukohal, et eduka lõimumisprotsessi esmane eeldus Eestis on eesti keele oskus, mis tagab iga Eesti elaniku informeerituse ja konkurentsivõime meie ühiskonnas, ning seda nii haridus- kui tööjõuturul, teatas organisatsioon pressiteate vahenduse.

"Seetõttu oleme äärmiselt nördinud rahvastikuminister Urve Palo keelepoliitilistest seisukohtadest, mis jätaksid osa elanikkonnast ilma konkurentsivõimest, informatsiooniruumist ning kokkuvõttes Eesti keelelisest ja kultuurilisest areaalist. Rahvastikuministri seisukohad suunavad Eesti kakskeelsuse radadele ja kahjustavad otseselt eesti keele tulevikuväljavaadet. Ühtlasi nõuame Keeleinspektsioonilt ja Tarbijakaitseametilt Eesti ühiskonnas levinud keelelise diskrimineerimise ja inimõiguste rikkumise lõpetamist. Eesti keeles kui riigikeeles peab saama Eestis suhelda kõigil tasandeil - nii politsei, teenindaja kui ka pankuriga. Paraku pole tänase seisuga kõikjal eesti keeles võimalik suhelda ja seda kõike pärast ligi 20 aastast iseseisvusperioodi!

Eesti riigi ja keele areng ning tulevik sõltub tänaste poliitikute otsustest. Seepärast paneme neile südamele, et tänaseid otsuseid ei tehtaks hetkekasust lähtudes, vaid oleksid suunatud perspektiivitundega eestluse kujundamisele ja tugevdamisele," seisis teates.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. October 2008, 09:58
Otsi:

Ava täpsem otsing