Meerits: SEB pettis inimesi

Mariliis Pinn 30. oktoober 2008, 08:57

Investorite liit leiab, et SEB Pank pettis
Likviidsusfondi osakuid allahinnates investoreid, liidu juhi Heldur Meeritsa
sõnul tahaksid investorid teada, kas pank hindas vaid Islandi pankade
väärtpabereid valesti või on fondi allahindamise taga midagi enamat.

"See, mis on juhtunud, see on selgelt erinev nendest põhimõtetest, mida SEB on oma likviidsusfondi juures välja öelnud. Midagi on likviidusfondi juhtimisel läinud meie riskide haldamisega väga viltu," arvas investorite liidu juhatuse liige Heldur Meerits, vahendas ERR.

SEB Likviidsusfondi prospektis on selgelt kirjas: fond sobib neile, kellel puudub eelnev investeerimiskogemus, sest fondi vara on paigutatud madala riskitasemega väärtpaberitesse.

Likviidsusfond omas ka raskustesse sattunud Islandi pankade väärtpabereid. Tõsi, aasta tagasi võisid Islandi väärtpaberid olla küllaltki hea reitinguga, aga oktoobri alguseks oli selge, riskivabast paberist on asi kaugel. Fondi allahindamisega viivitati peaaegu terve kuu.

Investorite Liidu juht Heldur Meerits ütles, et SEB Likviidsusfondi varade allahindamisel on jäänud muudki selgusetuks. Näiteks see, mida täpselt alla hinnati. Kui ainult Islandi pankade väärtpaberid oleks põhjuseks, siis peaks fond kaotama alla nelja protsendi väärtusest mitte 13 protsenti. Samuti on äratanud kahtlust see, miks võeti paar päeva enne fondi vara ümberhindamist fondist paarsada miljonit krooni välja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2008, 09:22
Otsi:

Ava täpsem otsing