Fertilitas ostis Viimsi haigla enamusosaluse

Violetta Riidas 11. november 2008, 00:00

"Kindlasti on suuremal haiglal paremad väljavaated," ütles endine Viimsi Haigla ASi nõukogu juht ja suuraktsionär Aleksander Stern, kes oli ühtlasi haigla ülemarst ja on praktiseeriv kardioloog. Stern põhjendas osalusest loobumist sooviga kindlustada haigla tulevikku. Haigla ost on käinud kevadest sügiseni samm-sammult.

Tänavune aasta on Fertilitase juhi ja ühe omaniku Ivo Saarma sõnul olnud murranguline. Lisaks Viimsi haigla ostule on peagi kavas kolida Mustamäe filiaal Tammsaare ärimajja.

Praegu on Viimsi haigla aktsionärid ka Viimsi vald ja haigekassa. "Meie eesmärk ei olnud saada 100protsendiliseks omanikuks," ütles Saarma ja lisas, et nende vaatenurgast on isegi hea, et kohalik omavalitsus on nende koostööpartner, kuid neid üllatas valla vähene huvi osaluse vastu. "Perspektiivis laheneb see ilmselt nii, et meist saab 100protsendiline omanik. Ma arvan, et see juhtub aasta-kahe jooksul," ütles Saarma.

Saarma sõnul oli ostul mitu põhjust - laieneda uutele erialadele, saada juurde häid arste ja ruumi. Lisaks ühtlustusid arstide palgad, mis tähendab Viimsi haigla arstidele palgatõusu.

"Osalus haiglas pole kindlasti eesmärk omaette, aga praegu puudub otsene vajadus aktsiaid müüa. Kui saame sobiva pakkumise, siis otsustab haigekassa nõukogu, kuidas Viimis haigla asjus edasi toimida," teatas haigekassa.

Majanduskriis vajutab oma pitseri siiski ka Fertilitase tegevusele - pealeehituse projekt on külmutatud. Samas ei ole Viimsis koondamisi karta - seda hoolimata asjaolust, et Fertilitas on sel aastal personali 30 protsendi võrra suurendanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:49
Otsi:

Ava täpsem otsing