11. november 2008 kell 22:00

Eesti Energia sõlmis lepingu kahjumis USA kindlustusseltsiga

"Ma arvan, et AIG saab oma tööga hakkama. Pesevad oma finantsid puhtaks, rämps on maha kantud," vastas Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik küsimusele, kas Eesti Energia kahetseb mõne nädala eest sõlmitud kindlustuslepingut AIGga.

Kaasiku sõnul hinnati lepingu tegemise ajal ettevõttega seonduvaid riske, kuid kuna AIG on tema sõnul finantskriisis üks paljudest võtmetegijatest, siis hinnati väljavaated piisavalt heaks.

"Sisuliselt on see riigistatud kindlustusselts. Ja kogu finantskriisi osaliste seas üks paljudest võtmetegijatest. USA riigil on piisavalt huvi AIGd tervikuna püsti hoida," lausus Kaasik.

Tema sõnul on Eesti Energia otseseks partneriks AIG Euroopa kindlustusfirma ning varad ja kohustused on ettevõttel mõnevõrra lahus. "Liiga murelikult me ennast ei tunne," märkis Kaasik.

Vaadates tagantjärele tehtud otsuse peale, siis Kaasik pole kindel, kas valida oleks olnud paremate ettevõtete seast. "Sisuliselt oli ettevõte käinud läbi pankrotisuust ja palju hullemini ühel ettevõttel minna ei saa. Kui tänast infot arvesse võtta, siis ma poleks kindel, kas me oleksime teinud teise otsuse," lausus Kaasik.

Finantsjuhi sõnul pole kogu Eesti Energia kindlustus AIGs. On ka väiksemaid tegijaid, kes aga ei taha olla vedajad. "Partnereid, kes oleksid sellise suurusega programmi suutnud kokku panna, polnud siis lõputult," lisas Kaasik.

If Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Andres Sooniste ütles, et ei pea õigeks kommenteerida teiste kindlustusseltside majanduslikku olukorda või kindlustusvõtjate otsuseid.

"Eesti Energias on kindlasti olemas oma nõuded, mille omanik on kehtestanud ja millele sellise kindlustuslepingu sõlmimine ilmselt ka vastab," märkis ta.

Seesam Eesti juhi Andri Püvi sõnul on AIG tugev tegija ning vaatamata praegusele kahjumile usub tema ettevõtte tugevusse.

"USA riik ostis ettevõtte mõnda aega tagasi ära. See, et ettevõtte on nüüd näidanud kahjumit, pole küll suurem asi, aga ma olen kindel, et AIG on ja jääb tugevaks tegijaks," ütles Püvi.

Autor: Kaisa Tahlfeld

Hetkel kuum