LHV: Kaubamaja tulemusi ei saa heaks pidada

Mait Jüriado 17. november 2008, 17:41

Kuigi LHV prognoosid olid suhteliselt
konservatiivsed, kujunesid kulutused siiski oodatust suuremateks,
kommenteeris Äripäevale LHV analüütik Henri Adams.

Kõige tugevamalt avaldas tulemustele negatiivset mõju müüdud kaupade kulu kasv, mis on ettevõtte jaoks ka peamine kuluartikkel moodustades käibest enam kui 70%. Samuti kasvasid eelmise aastaga võrreldes tunduvalt finantskulud, kuna Tallinna Kaubamaja võlakohustused on seoses laienemisega märgatavalt kasvanud. Ettevõtte sõnul avaldasid tulemustele negatiivset mõju uute kaupluste ning Läti tütarettevõtte avamisega seotud käivitamiskulud ning avatud poodide madalam müügiefektiivsus algusperioodil.

Positiivse poole pealt jäi tööjõukulude kasv LHV prognoosidest väiksemaks, märkis analüütik. Kokkuvõttes kahanes aga kasum aastasel baasil 52%, mida ei saa kindlasti heaks tulemuseks pidada. LHV prognoosidele jäi kolmanda kvartali kasum alla 41%.

"Selge on see, et Tallinna Kaubamaja tulemustele avaldab survet üldine raske majandusolukord ning samuti ettevõtte kiire laienemine," märkis Adams.

Siiski usub LHV analüütik, et tulevikku silmas pidades on laienemise näol tegemist õige otsusega, mis pikemas perspektiivis loob aktsionäridele olulist lisaväärtust. 2008. aastal moodustab Selverite müük kogukäibest oodatavalt enam kui 60% ning see osakaal tõuseb Läti poodide käivitudes veelgi. Vaadates Kaubamaja tulevikku on Selveri kontseptsiooni edukas turustamine Lätis ettevõtte jaoks väga oluline.

"Kuna usume, et majanduse paranemist Baltikumis lähiajal veel loota ei ole, oleme investeerimise seisukohalt negatiivselt meelestatud ka jaekaubandussektorisse. Tallinna Kaubamajale on LHV andnud müügisoovituse juba juuli kuus ning antud tulemuste valguses me kinnitame seda," kommenteeris LHV.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. November 2008, 20:09
Otsi:

Ava täpsem otsing