Katre Pilvinski • 2. detsember 2008 kell 22:00

Amserv: hindadel pole enam langusruumi

Automüügi langust tunnevad kõik, kuid olukorra parandamiseks pole võimalik midagi ette võtta, kuna autode jaehinnad on jõudnud tehaste väljamüügihindadeni, rääkis Amserv Groupi juht Raivo Kütt.

"Langus annab loomulikult kõigile tunda," kommenteeris Kütt ARKi statistikat. "Oleme suutnud olla selles halvas mängus suhteliselt head," lisas ta. "Aga rõõmustavat pole siin kellelgi midagi. Arvan, et langus eelmise aasta sama perioodiga on kusagil 40 protsenti," tõdes Kütt.

"Hinnad ei saa enam eriti langeda, ilma et tehased kaasa ei tule, sest praegu on maaletoojatega koostöös kõik automüüjad hindu langetanud. Automüüjad ei saa sealt enam midagi maha võtta," kommenteeris ta võimalikku hinnalangust.

Kütt rääkis, et Amserv korraldab müügi tõstmiseks erinevaid kampaaniaid. "Oleme struktuuri ümber korrastanud, loome kaks uut ametikohta, püüame paremini sünergiat kasutada," sõnas ta.

Info-Auto turundusdirektor Tiit Lillipuu kinnitas, et praegu pakutakse Volvo sõiduautosid väga soodsatel tingimustel. Tegemist on valmis sõidukitega Info-Auto laos, millele tootjatehas on andnud ühekordse ja erakorralise hinnatoe.

"Kindlasti on praegustel autode soodushindadel ja hinnaalandustel nii meil kui ka konkurentidel olulisim põhjus aasta algusest alanud järsk autoturu langus. Automüüjate laoseisud on oluliselt suuremad, kui praeguses turusituatsioonis vajalik oleks," ütles Lillipuu ja nentis, et oma kasumimarginaali kallale on sunnitud minema nii autotootjad kui ka -müüjad.

"Volvo varuosadele meil ühtegi sooduskampaaniat ei ole, teeninduses saab aga kuni 20. detsembrini 199kroonise soodushinnaga teha oma auto talveülevaatust," lõpetas ta kutsuvalt.

Hetkel kuum