Terje Eipre lasi võõrad oma arvutisse toimetama

30. aprill 2009, 16:39

Väidetavalt lasi advokaat Terje Eipre
võõrad inimesed oma arvutisse dokumente koostama ja laiali saatma, selgus
justiitsministeeriumi järelevalvemenetlusel. Advokatuuri juhatus leidis, et nii
võib teha ega saatnud juhtunut aukohtule lahata.

Justiitsministeerium lahkas hiljuti Celander Ehituse OÜ kaebust, mille kohaselt juhendas Arigato pankrotihalduriks saanud Terje Eipre Eesti Talleksi inimesi, aidates neil pankrotiprotsessi ette valmistada ning kinnisvara pesast välja kantida.

Varem Eesti Talleksit advokaadina esindanud Terje Eipre huvide konflikti Arigato pankrotihalduri ametis näitasid tema advokaadibüroo arvutis koostatud ja sealt laiali saadetud elektroonilised dokumendid. Kuna Eipre väitis aru nõudnud justiitsministeeriumile, et advokaadi arvutis toimetas tema enda asemel võõras inimene, palus ministeerium advokatuuril hinnata, ega Eipre pole rikkunud advokaadile seatud konfidentsiaalsuskohustust.

"Justiitsministeerium palus advokatuuri juhatusel hinnata, kas vandeadvokaat Terje Eipre on rikkunud AdvS § 45 lg 1 sätestatud kutsesaladuse hoidmise nõuet. Juhatus arutas seda 21. aprillil toimunud istungil," vastas advokatuuri jurist Reeli Tambek Äripäeva järelpärimisele.

"Juhatus, tutvunud asjas kogutud materjalidega ning kuulanud ära istungile ilmunud advokaadi selgitused, ei tuvastanud tema käitumises distsiplinaarsüüteo tunnuseid. Juhatus otsustas mitte teha aukohtule ettepanekut aukohtumenetluse algatamiseks advokaadi suhtes," lisas Tambek.

Eile võttis advokatuuri aukohus aga Eipre ette teises küsimuses - pankrotistunud OÜ Evon Trade taotlusel, mille võlausaldajad jäid ilma miljonitest kroonidest.

Terje Eipre sõitis üleeile välismaale, kust naaseb 11. mail. Advokaadibüroo Eipre Partnerid sekretär edastas vastuseks Äripäeva kommentaaripalvele, et advokaadibüroo on alati taganud klientide andmete ja dokumentide konfidentsiaalsuse. Miks võimaldas Eipre konkureeriva advokaadibüroo töötajal oma büroo arvuteid kasutada ja millega tagati klientide konfidentsiaalsus, advokaadibüroo ei selgitanud.

"Eesti Advokatuuri juhatus on kõnealuse juhtumi asjaolusid hinnates jõudnud seisukohale, et kliendisaladuse hoidmise kohustust on advokaadibüroo poolt järgitud ja rikkumisi ei esine. Samuti on justiitsministeerium ning erinevate astmete kohtud jõudnud järelevalvemenetlustes järeldusele, et Terje Eipre on täitnud nõuetekohaselt oma kohustusi Haabersti Perespordikeskuse ASi pankrotihaldurina," teatas sekretär.

"OÜ Evon Trade pankrotimenetluses toimunud kohtu poolse järelevalvemenetluse käigus ei ole vastavalt kohtumäärusele Terje Eipre tegevuses rikkumisi, sh võlgniku ja võlausaldajate huvide kahjustamist, tuvastatud," lisas ta.

Celander Ehituse jurist Kristjan Tamm ütles täna Äripäevale, et ettevõttel on Terje Eiprega seoses käsil mitu kohtuvaidlust, sh huvide konflikti küsimuses, kuid ükski kohtuotsus pole veel jõustunud. "Me ei tahaks enne kohtuotsuste jõustumist lähemalt kommenteerida," sõnas Tamm.

Äripäeva andmetel nõuab Celander Ehitus muuhulgas ka Eipre taandamist Arigato pankrotiprotsessist ning see vaidlus on jõudnud otsaga riigikohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. May 2009, 15:37
Otsi:

Ava täpsem otsing