Justiitsministeerium käskis Terje Eipret trahvida

13. aprill 2009, 18:30

Viimase pooleteise aasta jooksul on
justiitsministeerium saanud pankrotihaldurina tegutseva advokaadi Terje
Eipre peale kaks kaebust, ühe tulemusel pidi Eipre magusa halduriameti maha
panema ja teda ootab trahv.

Arigato pankrotiga seotud kaebus saadeti lahendamiseks advokatuuri aukohtule, teise põhjal käskis ministeerium kohtul Eipre pankrotihalduri ametist vabastada ja teda trahvida.

Alates 2008. aasta algusest kuni praeguseni on justiitsministeeriumile esitatud pankrotihaldur Terje Eipre tegevuse peale kaks kaebust, vastas ministeerium Äripäeva järelepärimisele. Neist üks puudutas Eipre tegevust Haabersti Perespordikeskuse ASi (Arigato) pankrotipesas ja teine ühe eraisiku pankrotimenetlust. Mõlema kaebuse alusel käivitas justiitsministeerium pankrotihalduri suhtes riikliku järelevalveprotsessi.

Esimese järelevalve käigus ei tuvastatud, et pankrotihaldur oleks ASi Haabersti Perespordikeskus pankrotimenetluse läbiviimisel halduri kohustusi rikkunud. Küll aga koguti järelevalve käigus teavet Terje Eipre kui vandeadvokaadi tegevuse kohta, mis edastati järelevalve tegemiseks Eesti Advokatuurile, märkis ministeerium.

Teise kaebuse kontrollimisel tuvastati, et pankrotihaldur Eipre ei täitnud oma ülesandeid nõuetekohaselt. Justiitsministeerium edastas pankrotiasja menetlevale Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajale taotluse Eipre vabastamiseks ja trahvimiseks. Ministeeriumi andmetel pole kohus siiani seisukohta võtnud.

Veel fakte Eiprest ja Arigato pankrotist

Praegu Arigato pankrotihaldurina tegutsev Eipre esindas spordiklubi suurimaks võlausaldajaks tõusnud Eesti Talleksit riigikohtus 2003. aastal, mil Eesti Talleks nõudis kohtult Kristiine linnaosas välja antud kauplemisloa tühistamist ning Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti toimingu õigusvastaseks tunnistamist.

Arigato asutaja Indrek Pertelsoni sõnul juhendas Eipre spordikeskuse pankrottiajamist ning nõustas Eesti Talleksit 2008. aasta aprillis. Mai keskel kolis Haabersti Perespordikeskus Harju maakohtu registripiirkonnast Pärnu maakohtu registripiirkonda. Firma uueks aadressiks sai Tallinna 58/ÕB HP 93818 Kuressaare.

Tol ajal oli ITM Haabersti OÜ ja Haabersti Perespordikeskuse ASi ühisomandis kinnistule Rannamõisa tee 3 seatud 86,6 miljoni kroonine esimese järjekoha hüpoteek. 21. mai 2008 asjaõiguslepingu alusel sai Nordea panga asemel esimese järjekoha hüpoteegipidajaks Eesti Talleks.

25. mail 2008 taotles AS Floorin Haabersti Perespordikeskuse pankrotti. Tähelepanuväärne on seejuures, et ASi Floorin esindas advokaat Martin Traat, kes praegu töötab advokaadibüroos Eipre ja Partnerid. Kohtumäärusest selgub ühtlasi, et Arigato protsessi hakkas juhtima Kuressaare kohtunik Reena Undrest, kes on kureerinud ka mitmeid teisi Terje Eipre pankrotiprotsesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 16:39
Otsi:

Ava täpsem otsing