Kihnu rahakotti täidab praamipileti kompensatsioon

ÄP praktikant 03. september 2009, 17:04

Augustis laekus valdadele 807 miljonit
krooni tulumaksu, mis on 18 protsenti vähem kui möödunud aasta lõikuskuul.

Ainukesena sai tänavu tulumaksu võrreldes mullusega juurde Kihnu vald ja sedagi vaid 1,2 protsenti rohkem. Vallavalitsuse raamatupidaja Marika Vesiku sõnul kirjutavad inimesed end tihedamini Kihnu elanikeks, et saaks praamiga odavamalt sõita. Käiakse ka teistes linnades tööl ja tuuakse valda tulumaksuna raha sisse.

"Ega siin Kihnus ei ole ju nii, et nüüd nii palju töökohti loodi. Selles mõttes on ju negatiivne, et seda tööd ju siin pole. Põhiline põhjus on ju see, et inimesi kirjutab end juurde," üles Vesik.

Võrdlemisi heas seisus oli ka Narva-Jõesuu linn, kuhu laekus tulumaksu 2,7 protsenti vähem kui mullu. Tallinna linnale tuli selle aasta augustis 18,6 protsendi võrra vähem tulumaksu. Protsendi võrra oli laekumine kehvem Pärnu linnas. Tartu tulemuseks oli 12protsendiline kahanemine.

60protsendiline tulumaksu laekumise kukkumine oli Orava vallas. Orava vallavanema Ülo Plakso sõnul tuleb põhjust otsida eelmise aasta augustist, kus oli märgatavamalt parem tulemus. Kui keskmiselt laekub üle 300 000 krooni, siis mullusel viljakuul laekus ligi 600 000.

"Tõenäolised põhjused on selles, et põllutootjatel seisavad rahad ja põllumehed moodustavad suure osa meie valla inimestest. Rahasid ei saa kätte ega saa oma inimestele palka välja maksta. Ka õpetajate palga langetamine mõjub ringiga valla eelarvesse," selgitas Plakso, miks Orava vald seisab augustikuu kohalike omavalitsuste tulumaksu laekumiste tabelis viimasel kohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. September 2009, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing