Vägivallatsenud Sildmäe saja rikkaima seas

17. september 2009, 11:12

Hansapanga asutaja ja kunagi ka
majandusministrina töötanud ning hetkel kurikuulsa imidži omandanud Toomas
Sildmäe on Äripäeva homme ilmuvas Rikaste TOPis 100 rikkaima hulgas.

Viimasel ajal on Sildmäe jäänud silma mitme negatiivse sündmusega, mitte nii palju ettevõtlusega. Reporteri teatel helistas ettevõtja Toomas Sildmäe möödunud pühapäeva õhtul ise politseisse ja teatas, et on just läbi peksnud oma naise ja 10-aastase tütre. Sildmäe suhtes on algatatud kriminaalasi kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel. Mais riivas Maserati roolis olnud purjus hotelliärimees ja autospordiliidu president Toomas Sildmäe Tallinnas Viru tänava alguses Volkswagenit ja Audit ning põgenes sündmuskohalt.

Toomas Sildmäe on seekordses Äripäeva Rikaste TOPis kolme aasta lõikes pidevalt kukkunud. Võrreldes 2007. aastaga on ettevõtja vara väärtus 2009. aasta tabelis kukkunud üle kahe korra.

2007. aastal hinnati Toomas Sildmäe vara väärtuseks 804,1 miljonit krooni ja tema koht toonases edetabelis oli 31.

2008. aastal oli Sildmäe Äripäeva Rikaste TOPis 70. kohal ja tema vara väärtuseks hinnati siis 621 097 590 krooni.

Selle aasta Äripäeva Rikaste TOPis on kurikuulus ettevõtja aga kukkunud juba 80. positsioonile ning tema vara väärtus on kukkunud 320 miljoni krooni peale.

Toomas Sildmäe on suur hotelliäri huviline, lisaks on tema hobiks olnud ka pidevalt vahetuv autopark. Äripäev koostas 2007. aastal Eesti kõige mõjukamate äritegelaste edetabeli ja Toomas Sildmäe oli üks kõige mõjukamatest ettevõtjatest koos Jüri Käo ja Neinar Seliga.Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. September 2009, 12:32
Otsi:

Ava täpsem otsing