Kadrin Karner • 13. august 2011 kell 9:17

Sildmäe kujundas firma ümber

Eksmajandusministrist ettevõtja ja Hansapanga üks asutaja Toomas Sildmäe on kinnisvara rendile andmisega tegeleva AS Silfin ümber kujundanud.

Ametlike teadannete kohaselt on OÜ Silfin osakapital 2 500 eurot ning võlausaldajatel on võimalik esitada oma nõuded tagatise saamiseks kuue kuu jooksul.

Silfin OÜ kuulub 100% Finest Groupile, mille ainuomanik on Toomas Sildmäe.

Hiljuti kirjutas Äripäev, et Toomas Sildmäe ärid kisuvad kiiva ja näiteks edutult saneeritud Goodland Holding ja selle tütar Novatex Arendus on tänaseks müüdud tuntud offshore-piirkonnana Marshalli saartele registreeritud firmale. Sildmäe firma Finest Group kontrolli all olnud Goodland Holdingu omanikuks sai mais ELF Entertainment Inc.

Sildmäe kuulus aastaid Äripäeva rikaste edetabeli tippu. 2005. aastal oli Sildmäe Äripäeva rikaste edetabelis neljandal ja 2006. aastal viiendal kohal, seljatades kõik teised hansapankurid. 2006. aastal hindas Äripäev Sildmäe vara väärtuseks 1,6 miljardit krooni. Eelmisel aastal ilmunud edetabelis oli Sildmäe vara väärtus aga langenud 293 miljoni kroonini.

Silfin ASi müügitulu oli 2010. aasta majandusaasta aruande kohaselt 413,8 tuhat krooni (2009 : 394 tuhat krooni), millest 100% moodustas üüritulu hoone rentimisest. Üüritulu suurenes eelmise aastaga võrreldes 5 %. Ettevõte lõpetas majandusaasta veidi üle 2 miljoni kroonises kahjumis. Kui liita sinna juurde ka eelmiste perioodide kahjumis, ületab Silfini kahjum kokku 11,8 miljonit Eesti krooni.

Aruandeaastal ettevõttes töötajaid ei olnud. Juhatuse ja nõukogu liikmetele tasu ei makstud.

Hetkel kuum