Katre Pilvinski • 2. detsember 2009 kell 21:00

Saksa partneri pankrot sunnib ka Quelle Eesti uksi sulgema

Aasta lõpuks koondatakse pooled Quelle Eesti töötajad ja ülejäänud veebruari lõpuks, kinnitas firma tegevjuht Mari Rahumägi. Rahumägi sõnul on põhjuseks Quelle kontserni ettevõtte pankrot Saksamaal. "Ettevõtted, mis tarnisid Quelle Eestile kaupa, ei tarni seda enam 2010. aastal," selgitas ta.

Rahumägi märkis, et Quelle lõpetab Eestis tegevuse lõplikult. "Praeguse seisuga Eesti Quelle suhtes pankrotimenetlust ei alustata," lisas ta.

Kuni sulgemiseni jätkab Quelle Baltimaades igapäevast majandustegevust, sh tellimuste vastuvõtmist ja kaupade klientidele tarnimist. "Teavitame oma kliente kindlasti ette, kui enam tellimusi vormistada ei saa," sõnas Rahumägi.

Järelmaksuga ostetud kaupade eest tuleb tema sõnul tasuda vastavalt Quellega kokku lepitud graafikule, lisas ta.

Samas võib Rahumägi sõnul firma jätkata teise nime all. "Uute investorite otsimine käib, kuid kuna Quelle kaubamärgi on omandanud Otto, siis ei oska praegu veel kommenteerida, millise kaubamärgi alt oleks tegevuse jätkamine mõeldav," rääkis ta.

Oktoobris toimunud läbirääkimised Quelle Primondo Grupile investorite leidmiseks ei andnud tulemusi, jättes senini lahtiseks Quelle Kesk- ja Ida-Euroopa tütarettevõtete säilimise, teatas postimüügifirma.

Quelle Grupi tegevjuhi Wolfgang Binderi ütlusel peeti võimalike investoritega läbirääkimisi viimase minutini. "Otsus sulgeda Quelle Internationali ettevõtted 2010. aasta kevadel ei tulnud kergelt, eriti arvestades aastakümnete jooksul tehtud jõupingutusi Quelle kaubamärgi tuntuse edendamisel," lausus ta.

Anttila juhi Tauno Tuula sõnul on tal kurb kuulda konkurendi tegevuse lõpetamisest. "Quelle oli väga hea turuosaline, neil oli üle kolmandiku Eesti kaugmüügiturust. Ta läks meist mööda umbes kolm aastat tagasi," ütles ta.

"Kaugmüügiturg peaks Eestis kasvama, mitte kahanema, mul on kahju nii Anttila juhina kui ka Eesti Posti nõukogu liikmena, sest ka postil jääb tööd ja teenistust vähemaks," lisas Tuula. Tema kinnitusel on kaugmüügi osa Eesti jaemüügiturust 1% ning väheneb nüüd veelgi. Saksamaal on see protsent ligikaudu 7-8.

"Ma ei usu, et Rahumägi käed lihtsalt tasku paneb ja selle töö nurka viskab," ütles Tuula. "Ta on agar naisterahvas ja saab tõenäoliselt uue investori leidmisega hakkama."

Hetkel kuum