Tööandjad nõuavad riigilt müügimaksu tühistamist

Kristi Malmberg 16. detsember 2009, 16:52

Tööandjate Keskliit otsustas täna pöörduda valitsuse ja riigikogu poole ettepanekuga algatada seadusemuudatus, millega tühistatakse kohalike maksude seaduses ette nähtud müügimaksu kehtestamise võimalus.

Müügimaksu näol on eriti käesolevas majanduskeskkonnas tegemist erakordselt koormava maksuliigiga, mida Tallinna linn on otsustanud kehtestada lisaks kõigele veel valikulisel printsiibil, teatasid tööandjad.

Kuna sisuliselt on müügimaksu näol tegemist ettevõtete käibele kehtestatava maksuliigiga, on see maksundusekspertide hinnangul vastuolus Euroopa Liidu õigusega, mis kehtestab liikmesriikidele ühtsed käibemaksu arvestuse põhimõtted. Kohalikul tasandil kehtestatav müügimaks rikub neid põhimõtteid ja on ka administreerimise mõistes väga kulukas, väidavad tööandjad.

Keskliidu teate kohaselt peaks Tallinn, selle asemel, et koormata ettevõtjaid ebaseaduslike maksudega, keskenduma sarnaselt erasektorile tegevuskulude vähendamisele. Uute maksude kehtestamine pärsib ettevõtlust ja süvendab majanduskriisi.

Tööandjate keskliit teeb valitsusele ühtlasi ettepaneku algatada kiiremas korras haldusreform, kus tulenevalt paljudes omavalitsustes ilmnenud kriisiilmingutest määratletakse kohalike omavalitsuste uus haldusjaotus, juhtimistasandid- ja põhimõtted, kohustused kohalike teenuste osutamiseks ja tuluallikad.

Tööandjate keskliit esindab 1500 ettevõtte huve, kes annavad tööd u 150 000 erasektori töövõtjale.

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. December 2009, 16:52
Otsi:

Ava täpsem otsing