Swedbank soovitab oma kuldklientidele saadetud infokirjas tulumaksutagastusest saadud raha nii öelda seemneks jätta ja see koguma panna, vastavalt igaühe riskijulgusele kas hoiusel või fondides.
Iga-aastane tulumaksutagastus pakub rõõmu, sest see on ometigi raha, mis aasta jooksul peaaegu märkamatult kaduma läinud. Tihti tundub, et tagastatud tulumaks on justkui sülle kukkunud ja sellega saab palju toredat ette võtta.
2010. aasta on selles osas eriline, sest lõbusast äraolemisest on tähtsamaks muutunud kohustuste tasumine ning säästmine. Igaüks peaks valima just endale sobiva kogumisviisi. Kes hindab turvatunnet, sel on arukas valida hoiustamine. Kes soovib suuremat tulu ja on valmis ka riskima, võiks valida fondid. Kõige levinumad lahendused Swedbanki hinnangul on järgmised:
1. Kõige lihtsam, turvalisem ja mugavam moodus kogumisega alustamiseks on kogumishoius. See võimaldab raha kõrvale panna endale sobivas tempos ja sobivates summades ning hoiustatud summa hakkab kohe intressi teenima. Hoiuse juurdemaksed on tasuta ja neid võib mugavalt teha püsikorraldusega. Kogumishoiuse suur eelis on võimalus alustada väikeste summadega – kas või 100 krooniga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
2. Kui on soov tulumaksutagastus kõrvale panna, kuid ei taha sinna iga kuu juurde koguda, sobib tähtajaline hoius. See on riskivaba ja teenib kindlat intressi. Internetipangas avatud tähtajalisel hoiusel on ka kõrgem intressimäär.
3. Vanaduspõlveks kogujatele on üks sobiv lahendus III pensionisamba fondid, mille kohta kehtib tulumaksusoodustus. See, kes paigutab kuni 15% oma aastasest sissetulekust III samba fondi, saab juba järgmise aasta alguses sissemaksetelt tulumaksu tagasi.
4. Kui peres kasvavad lapsed, on hea aeg panna tulumaksutagastus nende tuleviku tarbeks kõrvale. Sobiv lahendus nooremate laste puhul on koolifond, mis aitab regulaarselt ja pikaajaliselt lapsele haridusraha koguda.
5. Investeerimisega kaasnevaid riske mõistvad inimesed saavad valida suure hulga investeerimisfondidevahel. Alustamiseks sobivad fondifondid, mis investeerivad eri fondidesse üle maailma ja on seega hästi hajutatud. Igal juhul tuleb fondi investeerimine hoolega läbi mõelda ja vajaduse korral spetsialistilt nõu küsida.
Kui tulumaks on tagasi saadud, sobiv kogumisviis valitud ja raha paigutatud, on esimene oluline samm tehtud. Edasi tuleb vaid mõelda, kuidas säästmine regulaarseks muuta. Iga kuu pole lihtne raha kõrvale panna, kuid samas on see hea planeerimise korral võimalik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!