Katre Pilvinski • 23. september 2010 kell 5:42

LHV: Rikaste TOPi firmadele peaks lähenema individuaalselt

Äripäeva Rikaste TOPi koostamise metoodika hindab suure hulga ettevõtete väärtust vähese hulga standardiseeritud meetodite abil, kuid igale ettevõttele peaks lähenema individuaalselt, ütles LHV investeerimispanganduse juht Erki Kert.

"Nagu öeldakse, siis kui mingi asi sobib kõigeks, siis tegelikult ei sobi ta mitte millekski," kommenteeris Kert Äripäeva Rikaste TOPi koostamise metoodikat.

Ta lisas, et eks mõnevõrra on sarnane lugu ka Äripäeva metoodikaga, kus väga suure hulga ettevõtete väärtust hinnatakse vähese hulga standardiseeritud meetodite abil.

"Rääkides ettevõtete väärtuse hindamisest, siis reaalselt tuleks igale ettevõttele läheneda individuaalselt, valides väärtuse hindamiseks sobivaima meetodi väga paljude võimalike variantide hulgast. Samuti oleks ettevõtete väärtuse hindamiseks vaja märgatavalt rohkem infot kui avalikest allikatest on võimalik kätte saada," nentis Kert.

"Seega tuleb taoliste standardmeetodite alusel leitud väärtuse hinnangutesse alati suhtuda teatud reservatsioonidega, kuid samas ka aru anda, et reaalselt ei ole Äripäeval tõenäoliselt ei tööaega ega piisavalt infot, et ettevõtetele individuaalsemalt läheneda," kommenteeris pankur.

Hetkel kuum