12. november 2010 kell 13:09

Uustal: Ryanair toob turistid Eestisse

Barclay hotelli juhataja Urmas Uustal ei näe turismisektoris veel sellist tähelendu nagu statistikaamet, kuid on optimistlik tuleva aasta suhtes, sest Ryanairi turuletulek peaks Eestisse tooma rohkem välisturiste.

"Ma ei tea kuidas statistikaamet saabunud ning majutatud turistude kohta andmeid korjab ja töötleb," imestas Uustal. Sel nädalal teatas statistikaamet, et üheksa kuuga peatus majutusettevõtetes 1,2 miljonit välisturisti. See ületab ka majutusettevõtete viimase kümnendi parima 2008. aasta sama perioodi tulemusi 7%.

"Kui lugeda ameti statistikat, siis on seal kirjas, et keskmine hotellide täituvus on 40%, mis on loodetavasti õige näitaja ning peegeldab tegelikult paremini nutust olukorda majutusasutustes. Samuti on kekmine hind väga madal ehk väga kliendisõbralik," märkis Uustal.

"Sellise hinnataseme juures on väga raske (kui mitte võimatu) teha investeeringuid hotelliteenuste kvaliteedi tõstmiseks," sõnas ta ning soovitas võrrelda hotellide keskmist hinda Tallinnas ja Helsinkis ning siis saab aru, kuivõrd palju on Eestis majutuse hind odavam.

Uustal nentis, et siiski on Barclay hotellis 2010. aastal võrreldes 2009. aastaga majutusete arv suurem. "Kuid meie hotellis ei ole märgata, et tänavu ööbiks rohkem kindla rahvuse esindajaid," lisas ta.

"Loomulikult ma loodan ja usun, et järgmisel aastal tuleb Eestisse rohkem välisturiste. Üheks eelduseks on kasvõi Ryanairi turuletulek uute sihtkohtadega," oli hotelli juht optimistlik.

"Teiseks mõjutab seda Eesti majutusasutuste soodne hinnatase. Üldiselt on Euroopas odav väljamüük lõppenud," nentis Uustal.

Autor: Katariina Krjutškova, Katre Pilvinski

Hetkel kuum