Tallink kasumis, lootused olid siiski suuremad

Kaisa Tahlfeld 18. jaanuar 2011, 00:00

"Mina olen rahul," lausus aga Tallinki üks suuromanikke Ain Hanschmidt tulemuste kohta. "See on sesoonne äri, põhiline kasum tuleb suvel."

Tallink teenis majandusaasta (algab septembris) I kvartalis vaid 1,1 mln eurose puhaskasumi, mullu samal ajal oli ettevõtte kahjum 1,2 mln eurot. Käive kasvas 12 protsenti, 203 mln eurole.

Analüütikud ootasidki Tallinkilt majandusaasta esimeses kvartalis kasumit, kuid oluliselt suuremat. SEB Enskilda ootas Tallinkilt lausa 7 miljoni eurost kasumit 200 miljoni eurose käibe juures. Swedbank Marketsi analüütik Pertti Rahnel ootas Tallinkilt 201 mln eurose käibe juures 5,3 mln euro suurust puhaskasumit. "Tallinki müüginumbrid ületasid meie prognoose, ent brutomarginaal jäi oodatule alla. Ehkki ettevõte ei avalda kvartaalselt detailset müüdud kaupade kulu jaotust, on tõenäoline, et oodatust madalama brutomarginaali üheks oluliseks põhjuseks on laeval müüdud toidukaupade sisseostuhindade kasv," lausus Rahnel eile õhtul.

"Võrreldes eelmise aastaga, siis oli kahjum, aga nüüd on kasum," rääkis Hanschmidt. "Tuleme kogu majandusega ju alles masust välja, nii majandusel kui ka meil suurem efektiivsus võtab aega, see on sesoonne äri. Aga hea, kui ka madalal hooajal on meie numbrid positiivsed."

"Praegune kasum saavutati tänu tuletisinstrumentidele - valuutakurss jms. See väga hea kvaliteet pole, ärilisest tegevusest võiks kasum tulla," lausus samas Tallinki aktsionär Rene Ilves. "Aga noh, eks nafta hind on tõusnud ja see on teada."

Samas tunnistas Ilves, et Tallink saab üldiselt kenasti hakkama. "Neil on kena rahapositsioon. Oleks oodanud, et jagaks investoritele ka midagi välja, aga ei midagi! Oleks viisakas olnud, aga….ma arvan, et maksavad pigem siis, kui saavad lahti müügis olevatest laevadest," lisas ta.

"12% käibekasvuga võib rahule jääda," lausus LHV Panga analüütik Nils Vaikla. Müügitulu reisija kohta jätkas kvartali jooksul tõusutrendi, kaubavahetuse suurenemine on selgelt märgata ka Tallinki kaubaveo numbrites, lisas ta.

"Tulemusimõjutasid negatiivselt kasvanud kütuse- ja turunduskulud, seega äri- ja puhaskasum jäi oodatust väiksemaks. Esimese kvartali ärikasum oli 9 miljonit eurot, meie ootasime 21 miljonit eurot," lisas Vaikla.

"Oleme Tallinki osas positiivselt meelestatud. ning näeme ettevõtte aktsiahinda käesoleval aastal suuremate tõusjate seas," teatas Vaikla. LHV on andnud ettevõtte aktsiale "osta" soovituse hinnasihiga 1,05-1,15 eurot.

Tallink investeeris I kvartalis 3,6 mln eurot mulluse 0,4 mln euro kõrval, kuid Hanschmidti sõnul investeeringud kasumit ei mõjuta. "Võrreldes eelmise aastaga on kõik asjad kasvanud ja see ongi tähtis. Ega revolutsiooni teha ei saagi!," rääkis Hanschmidt.

Eile hommikul teatas Tallink, et vähendab seoses Eesti eurole üleminekuga aktsia nominaalväärtust 64 eurosendilt 60 eurosendile, ja dividende ei maksa.

Nominaalväärtuse vähendamise põhjus on, et vastavalt äriseadustikule peab aktsia nimiväärtus olema 10 eurosenti või selle kordne.

Tallink kutsub 8. veebruariks kokku aktsionäride korralise üldkoosoleku, kus tuleb teiste päevakorrapunktide seas arutusele ka kasumi jaotamine. Tallink Grupi nõukogu teeb ettepaneku jaotada 341,9 mln kroonine kasum järgnevalt: 17 mln krooni kanda kohustusliku reservkapitali ja 324,9 krooni eelmiste perioodide jaotamata kasumisse. Dividende ei maksta.

Tallink tahab muuta ka majandusaastat, mis langeks kokku kalendriaastaga, mistõttu perioodil 01.09.2010 kuni 31.12.2011 on majandusaasta pikkus 16 kuud.

Tallink soovib aktsionäridelt ka heakskiitu motivatsiooniprogrammile, mille raames emiteeritaks kuni 31.08.2013 kuni 15 000 000 aktsiaoptsiooni. Iga aktsiaoptsioon annab õiguse osta üks Tallink Grupi aktsia. Optsiooniprogramm on mõeldud ettevõtte nõukogu liikmetele, Tallink Grupi ja kontserni juhtivtöötajatele. Optsiooniprogrammi lõpptähtaeg on 31. detsember 2016.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing