Politoloog: poliitikud on allakäigutrepil

Kadrin Karner 24. jaanuar 2011, 00:00

"On ennekuulmatu, et võetakse erakondlike asjade ajamiseks riigi raha! Kui sellist asja kas või Valges Majas tehtaks oleks see suur üle-ameerikaline skandaal ja inimesed astuksid tagasi," ütles Tallo.

Kui Isamaa ja Res Publica Liidu selline tegevus jääb vaid valimiseelseks diskussiooniks, siis võimendatakse tema sõnul veelgi poliitilist allakäigutreppi, millel erakonnad juba mõnda aega trambivad. "Sellise käitumise puhul pole IRLil mitte mingisugust õigust kritiseerida Tallinna linnavalitsuse või siis Keskerakonna tegevust, kus sarnase mustri järgi tehakse linna raha eest valimispropagandat," lisas ta.

JOKK-skeem lokkab. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretäri Kalvi Kõva hinnangul on valimiskulude optimeerimine avaliku sektori kaudu tüüpiline JOKK-skeem.

Kõva kinnitas, et nende erakonna piirkonnajuhtide töö käib vabatahtlikkuse alusel ja töötasu neile ei maksta.

Roheliste fraktsiooni esimehe Valdur Lahtvee sõnul on taoline käitumine lubamatu. "Paraku, sarnaselt IRLiga on administratiivset ressurssi valimiskampaania käigus kasutamas ka Reformierakond ja Keskerakond," lisas ta. Roheliste kampaaniakoordinaatorite tasu tuleb erakonna eelarvest, lisas ta.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal leiab, et see on iga erakonna otsustada, kuidas asjaajamist korraldatakse. "Reformierakonna piirkondlikud arendusjuhid on erakonna palgal," märkis Michal.

Ka Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali arvates tuleb vahet teha, kas inimene kasutab erakonna töö jaoks tööaega või oma vaba aega. Ta lisas, et IRLi käitumine ei ole talle üldse üllatus.

Esitatud väide, nagu oleks erakonnas langetatud mingi otsus üheksa erakonna tööst vabastatud inimese töölevõtmisest erakonna ministrite juures, ei vasta tõele. Küll on võimatu kehtestada erakonnatööl olnud inimestele töökeeldu.

Kui keegi arvab, et ministritele Aaviksoole, Partsile, Lukasele, Pomerantsile on võimalik öelda ette, keda nad peaksid oma nõunikeks ja abilisteks palkama, siis eksib see isik rängalt.

Erakond ei ole vormistanud kedagi ümber riigiametisse, küll on aga eelmise aasta jooksul mitme isikuga erakonna kontorist jäädavalt lõpetatud töösuhe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing