Kadrin Karner • 23. jaanuar 2011 kell 9:21

Portugal valib täna presidenti

Viimased valimisküsitlused näitavad, et tänased Portugali presidendivalimised võidab senine president, 71aastane Anibal Cavaco Silva, kes on olnud ka peaminister ja rahandusminister, vahendas theportugalnews.com.

Portaali sõnul on vaatamata laiaulatuslikele aruteludele ja valijate nähtavale kõrgendatud huvile selle kohta, kuidas president kavatseb tulevikus tegeleda majanduskriisiga, opositsiooni edusammud Cavaco Silva kõigutamiseks olnud mitte piisavad.

Bloombergi andmetel avati valmimisjaoskonnad täna hommikul kell 8 ning suletakse kohaliku aja järgi kell 7 õhtul. Kui ükski kandidaat ei saa rohkem kui 50% häältest, korraldatakse kahe suurima toetuse saanud kandidaadi vahel uus valimine lähima kolme nädala jooksul.

Paremtsentristlike vaadetega Cavaco Silvat on toetanud kahel hiljutisel valimisküsitlusel vastavalt 56,3% ja 59% valijatest, mida on rohkem kui läheks vaja, et lüüa suurimat võistlejat Sotsialistliku parteisse kuuluva peaministri Jose Socrates toetusega presidendikandidaati Manuel Alegret. Alegre toetus on viimaste küsitluste järgi olnud 22% ja 25%.

Hetkel kuum