BÖRS: Aasia nautis rohelist neljapäeva

Fredy-Edwin Esse, California 27. jaanuar 2011, 09:52

Aasia aktsiaturud koos Lõuna-Korea woniga liikusid neljandat päeva järjest üles ning Hiina taastus mitmepäevasest kukkumisest ralliga toormaterjalide sektoris.

Aasias aitas investorite sentimenti tõsta USA Föderaalreservi eilne otsus hoida intressid samal tasemel, andes märku, et Fed jätkab raha pumpamist majandusse.

"Mida Fed tegelikult tahab öelda on, et me valvame teie seljatagust," ütles Pharo Managementi analüütik Mark Dow Bloombergile. "Meid toetatakse, teist langust ei tule ja see lisab nii turgudel kui majanduses tegutsevatele riskivõtjatele enesekindlust. Me oleme näinud seda juhtumas."

Hiina kinnisvarasektori aktsiad on täna suure paugu osaliseks saanud, sest keskvalitsus teatas uutest piirangutest, mis on suunatud eelkõige teist või kolmandat kinnisvaraobjekti ostvatele inimestele. Näiteks teise kinnisvaraobjekti ostmise sissemakse osa tõsteti 10 protsendipunkti võrra 60%-ni ning selliste objektide intress peab vähemalt 10% võrra ületama keskpanga poolt määratud baasintressimäära.

Piirangud pandi peale ka suurlinnadele kinnisvarale. Kohaliku sissekirjutusega perekonnad ei saa enam kolmandat kinnisvaraobjekti osta ning mitteresidendid ei saa enam teist objekti osta.

Kinnisvarasektorile vaatamata õnnestus Hiina CSI 300 indeksil tõusta 1,61% tänu toormaterjalide sektori aktsiate tugevale tõusule. Hang Seng kukkus samas 0,07%.

Nikkei 225 indeks tõusis 0,74% ja Kospi 0,22%. Ainsana suurematest turgudest kukkus täna India, mille Sensex indeks langes 0,54%. 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2011, 09:52
Otsi:

Ava täpsem otsing