Eesti Rahva Muuseum

Liivi Tamm 06. aprill 2011, 00:00

Projekti koostamiseks kulus kokku ligi kolm aastat. "Tegu oli väga keeruka, kuid huvitava projektiga, kus kümnetest ekspertiisidest saadud tagasiside abil vormiti mitu korda läbi arvutatud-arutatud lahendused ja projekt," kinnitas Eero Kotli arhitektuuri- ja projekteerimisbüroost EA Reng: "Kui põhiprojekt ja esialgseid tööjooniseid anti üle peaaegu kaubikusuurusel hulgal, siis viimases osas juba taskusse mahtuval andmekandjal," selgitas ta.

"Oma vaimusilmas näen valmis ERMi, saledat ja moodsat hoonet, mis sulandub ümbritsevasse parki ja peegeldab oma akendelt Raadi mõisakompleksi. Kompleks töötab Lõuna-Eesti tõmbekeskusena eriti hästi tervikuna," lisas peaprojekteerija esindaja Jüri Rass.

Ehitajail on huvi. Eesti Rahva Muuseumi Ehituse SA juhatuse liikme Peeter Maueri kinnitusel on meie ehitajad hankest huvitatud. "Huvi on täiesti piisav, Eesti poole pealt on pea kõik meie ehitusturul midagi korda saatnud ettevõtted dokumentatsiooni välja võtnud," märkis Peeter Mauer.

Ent kui suureks hindab Mauer võimalust, et hanke tulemused vaidlustatakse ning asi takerdub jälle mõneks ajaks kohtukoridoridesse? "Oleme teinud kõik, et asi normaalselt kulgeks, me ei soovi ju pakkujale pähe istuda, vaid saavutada normaalset koostööd. Paraku ei saa ette väita, et me igasugustest vaidlustamistest kindlasti pääseme. Esimene käik vaidlustuskomisjoni on juba toimunud, probleeme oli hanketingimustega. Nii et eks aeg näitab."

Üldjoontes on Mauer asjade arenguga praegu rahul, sest hoone tööprojekt on valmis ja selge eelarve olemas. "Loodame, et eeldatavad kalkulatsioonid on täpsed," lausus ta. "Projektis on lahendatud palju hinda mõjutavaid tegureid. Oleme saanud projektiga põhjalikult tegeleda ning seetõttu suudame pärast hoonet korralikult hallata ja kulud mõistlikul tasemel hoida."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing