Alyona Stadnik • 11. aprill 2011 kell 10:59

"Eesti pole kiireima majanduskasvuga"

Rahandusministeerium tutvustas täna uut kevadise majandusprognoosi, kus rahandusminister Jürgen Ligi ütles, et Eesti majandus ei kasva Euroopas kõige kiiremini.

Rahandusministeeriumi kevadise majandusprognoosi järgi kasvab Eesti majandus sellel ja ka järgmisel aastal neli protsenti.

"See on majanduse reaalkasv, majanduse taastumine on olnud oodatust kiirem. Me ei ole Euroopas esimene, kes kasvas kõige kiiremini, aga oleme kiireimate hulgas,“ kommenteeris Ligi.

Tema sõnul on inflatsioon võrdlemisi kõrge, mis on dikteeritud välisteguritest. „Väike riik ei suuda määrata toiduainete hindu,“ põhjendas Ligi. Järgmisel aastal näeb rahandusministeerium inflatsiooni kiirenemist.

Ekspordi ja tööstuse kasv püsib kiire. „Me oleme õnnelikus kohas, sest teised majandused ümberringi  kosuvad hästi, nagu näiteks Läti ja Leedu ja loomulikult ka Rootsi, millest on palju räägitud,“ lausus Ligi.

Riigi rahandusest rääkides täpsustas Ligi, et  tuleb selgelt vahet teha, mis on prognoosid ja mis asi on poliitika. "Prognoos ei lähtu koalitsiooni läbirääkimistest ega valmislubadustest. Me ei pea olema õnnetud koalitsioonileppe pärast, olukord on siiski suhteliselt hea," kommenteeris Ligi.

Reservidest mainis Ligi, et meie võlakoormus on alla 7%, mis lähiaegadel jääbki Euroopa madalamale tasemele ning maksukoormus on SKP-s langemas.

Hetkel kuum