Suur suvine väljakutse: soojustamine ja aiatöö

Liivi Tamm 06. juuni 2011, 00:00

Suure suve lävel asume soojustama, sest just nii kaugele oleme maja ehitamisega jõudnud.

Viimaste aastate krõbekülmad talved on inimesi seintesse senisest tähelepanelikumalt suhtuma pannud. Samuti on aktuaalne energiahinna lakkamatu tõus, mis majaomaniku rahakotti vägisi augu kipub põletama.

Soojustuse valik on tähtsal kohal nii olemasolevat hoonet renoveerides kui ka uut luues. ASi Paroc juhatuse esimees Kalev Kõnn on tabavalt märkinud, et halvasti paigutatud või valesti valitud soojustusmaterjalile kulutatud raha oleks tunduvalt mõistlikum investeerida talvisesse soojamaareisi: nii ei pea vähemalt külmetama.

Veel uurime jaanikuu Oma Majas mööbli valiku kriteeriume. Raske aeg on kummalisel kombel ennegi rahvuslikkuse temaatika eestlase huviorbiiti tõstnud. Nüüdseks õnneks juba masu seljataval Eestimaal on populaarsed etnomustrilised tapeedid ja rulood.

Ka eelmise sajandi majanduslikult ja poliitiliselt keerulistel ajajärkudel leidsid rahvusmustrid tee mööblile. August Volbergi ja Edgar Velbri 1930. aastatel alguse saanud mööblidisain on hea näide, et säärasel ajal on enesekindlust ja tasakaalu ikka oma juurte juurest otsitud.

Oluline osa selles Oma Maja numbris on pühendatud kevadise Chelsea aiandusmessi põnevaimate palade tutvustamisele.

Inglismaal Chelseas toimuv mess on üks maailma oodatumaid. Seal osalevad aiakujundajatest tippdisainerid, näidatakse põnevaid lillesorte, tutvustatakse ajakujunduses vajalikku atribuutikat ning jagatakse uusimad ideid. Ohoo-efekt on Chelsea suurepäraste aiakujunduste imetlejatele igatahes tagatud.

Usun, et piiride taha piiludes sünnivad uued impulsid ka Eesti jaoks, olgu siis tegu aiakujunduse või klassikalise kunstiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing