27. juuni 2011 kell 11:35

Saab maksab välja kuupalgad

Suurtellimus Hiinast võimaldab Rootsi autotootjal Saabil välja maksta juunikuu palgad. Täna teatasid tagasiastumisest 3 nõukogu liiget.

Hiina tellis Saabilt 582 autot hinnaga ligi 13 miljonit eurot ning sellega on tagatud juunikuu palga väljamaksmine firma 3500 töötajale.

Saab tellimuse esitajat ei nimetanud, kuid meedia arvates võis tegemist olla kahe Hiina firmaga, kes soovivad kontserni üle võtta. Väidetavalt sooviksid automüüja Pang Da ja autotootja Youngman Lotus Saabi investeerida 245 miljonit eurot.

Alles läinud nädalal levis uudis, et Saab ei oma piisavalt finantsilisi vahendeid töötajatele palga väljamaksmiseks. Meedia ennustas, et peagi on oodata pankrotiavaldust.  

Saab vajaks ekspertide hinnangul kiiresti ligikaudu 86,4 miljonit eurot, et maksta võlad alltöövõtjatele ja töötajatele palk. Hiinlased on siiski rääkinud vaid plaanidest, neil on vaja selleks valitsuse luba, mille saamine võib viibida veel mitmeid kuid. Saab püüab müüa ka oma Trollhättanis asuvat vabrikuhoonet, et seda siis edasi üürida.

Täna teatasid tagasiastumisest kolm järelevalvenõukogu liiget neljast. Ainsaks liikmeks jäi seega nõukogusse alles vaid suuromanik Victor Muller.

 

Autor: Katri Soe-Surén

Hetkel kuum