Gurud on S&P otsuse osas lahkarvamusel

Fredy-Edwin Esse, California 08. august 2011, 11:32

Maailma suurima fondi juhi Bill Grossi sõnul näitas Standard & Poor's selgroogu, kui alandas USA reitingut, samas kui Warren Buffett ja Bill Miller leiavad, et agentuur eksis.

"Leian, et S&P on näidanud üles selgroogu ning nad said lõpuks asjale pihta," ütles Gross Bloomberg Televisionis antud intervjuus. Grossi sõnul on USA-l "tohutuid probleeme", pidades silmas eelkõige kasvavat riigivõlga.

Samas Bloomberg Televisionile antud intervjuus sõnas investeerimisguru Warren Buffett, et tema silmis kvalifitseerub USA lausa neljakordse A reitingu peale. Legg Masoni juhi Bill Milleri sõnul tegutses S&P "järsult, eksklikult ja ohtlikult", kui alandas läinud nädalal pärast tugevat börsilangust USA reitingut.

Grossi sõnul jätkub dollari nõrkus ja võimalik langus, kuna USA majandus näitab nõrkuse märke. Tema sõnul peab Hiina laskma enda valuutal kallineda, et ülemaailmne majandus saaks hakata paranema.

67aastane Gross juhib maailma suurimat 245 miljardi dollarilist Pimco Total Return Fondi, mis on viimase viie aasta jooksul tootnud keskmiselt 8,7% aastas, rohkem kui 98% fondi konkurentidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. August 2011, 11:32
Otsi:

Ava täpsem otsing