Anne Oja • 10. august 2011 kell 4:07

Käo: palgaralliga ei tohi Eestis kaasa minna

Kuna Eesti on hästi avatud majandusega riik, mõjutab väärtpaberiturgudel toimuv ka siinset eksporti ning idanema hakanud palgaralliga ei tohiks mingil juhul kaasa minna, leiab NG Investeeringute juht Jüri Käo. 

Äripäev küsis Käolt, mis on tema hinnangul börsipaanikaks kujunenud olukorra peamised põhjused ning milline mõju võiks börsipaanikal Eestile olla.

"Minu meelest on siin kaks asja. Esiteks, üldine eurokriis, mis näitab süvenemise märke. Ja teiseks, praeguse paanika stardipauk tuli ikkagi Ameerika Ühendriikidest, selle riigi reitingu alandamisest," ütles Käo lisades, "seda pole kunagi varem tehtud ja keegi ei uskunud seda, kuid selle mõjud jõuavad kindlasti ka Eestisse ning muretsemiseks on põhjust küllaga.

Käo märkis, et inimeste usk eurosse kahanes Ameerika Ühendriikide reitingu alandamisest kõvasti. "Need on hästi halvad signaalid," ütles ta viimaste päevade uudiste kohta.

"Eesti on hästi avatud majandusega riik ja seetõttu saavad turud ka sellest olukorrast mõjutatud olema. Eestis hakkas tasapisi peale palgaralli või vähemasti olid märgid selles suunas. Kui palgaralli peaks aga jätkuma, satub Eesti, eelkõige eksport, keerulisse olukorda. Ei tohi palgaralliga kaasa minna," sõnas Käo.

Ta ei osanud eile öelda, mis edasi juhtub. "Eks rahunemine kindlasti tuleb, aga see võtab aega. Enne, kui pole teada, mis saab eurost, ei teki kindlasti ka lõplikku rahunemist."

Käo mainis, et tema pole börsipaanika aegu aktsiaid ostnud ega müünud. "Olen teistsugune investor, pole NG Investeeringute kõrval eraldi lisainvesteeringuid teinud ja püüan kõigis NG Investeeringute projektides ise kaasa lüüa. See on kõige riskivabam, kui saad ise osaleda," selgitas mõjuka firma juht.

Hetkel kuum