Rehe: pooldan tugevat praktikut Jürgen Ligi

Birjo Must 31. august 2011, 11:16

Kui mul oleks au olla Eesti Panga nõukogu liige, siis pooldaksin presidendi kohal tugevat praktikut ja Eesti riigi positsiooni Euroopas näidanud ministrit, ütles Sampo panga ja Eesti Pangaliidu juht Aivar Rehe.

„Üldiselt, kui ma olen jälginud neid nimesid, kes ajakirjanduses on välja toodud, siis hindan Jürgen Ligi senist tööd ja ettevaatavalt ka panganduses head käeproovimist,“ lausus Rehe.

Eesti riigi positsiooni näitamisel Euroopas oli Rehe hinnangul väga palju ka Jürgen Ligi isiklikku tööd. „Arvan, et ta oleks tugev kandidaat juhtima Eesti pangandust Euroopa Keskpangas. Usun, et ta suudab olla samaväärselt tugev partner ka kohalikele pankadele,“ sõnas ta.

Küsimusele, kui palju reaalset otsustusõigust on Eesti Panga presidendil, vastas Rehe, et protsess alles kujuneb ja areneb pärast euroga liitumist.

„Keskpankur härra Triche on ju kogu aeg pildil ja Eesti Panga juht hakkab olema ju üks Euroopa Keskpanga juhtide komiteest,“ rääkis Rehe. „Tema hääl on selgelt üks osa nendest otsustest.“

Rehe ei hindaks Eesti Panga juhi rolli mitte niivõrd Eesti poolt vaadatuna. „Tema roll on olla aktiivne osapool Euroopas väga oluliste otsuste tegemise puhul - et stabiliseerida võlakriis, pangandussüsteem ja anda majandusele uus tõus,“ selgitas Rehe. 

Selles mõttes on keskpanga presidendi roll rahvusvahelisel pinnal suur, kuna tuleb valida, milline on rasketest teedest kõige olulisem tee, lisas ta.

Äripäev uuris, kes võiks erinevate pangandusspetsialistide arvates olla kõige sobivam Eesti Panga presidendikandidaat.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. September 2011, 17:43
Otsi:

Ava täpsem otsing