Silvia Kruusmaa • 2. september 2011 kell 6:07

Laanet: ma ei toeta  erakonda, kus rahaga laamendatakse

Keskerakondlasest saadik Kalle Laanet pole nõus erakonda toetama, kuni seda juhivad Edgar Savisaar ja Priit Toobal.

Mitte ühelgi teisel parteil ei ole sellist kirjutamata reeglit, et riigikogu liikmed maksavad igas kuus oma palgast seitse protsenti kümnist, kommenteeris Kalle Laanet Meie Maale antud intervjuus oma väidetavat võlgnevust erakonna ees.

Laaneti sõnul loobus ta kolme kuu eest raha maksmisest ja ei kavatse seda teha seni kaua, kuni erakonda juhivad kaks meest Edgar Savisaar ja Priit Toobal, kes ei oska rahaga absoluutselt ringi käia.

Kui kõik teised erakonnad suudavad toime tulla riigieelarvest tuleva summaga, mis Keskerakonnal on 24 miljonit, siis Keskerakond suure riigieelarvelise toetuse ning sponsortoetustega majandada ei suuda, imestas saadik.

"Tekib küsimus, miks ma peaksin oma raha andma selleks, et kaks meest saaksid seda raha oma suva järgi kulutada, et Savisaar saaks teha partei kongressiks valimiskampaaniat," rääkis Laanet.

Laanet märkis veel, et tema jaoks oli ja on viimane piir, kui Eesti riiki minnakse Venemaale maha müüma: "Fakt on see, et Savisaar raha küsis, sest muidu oleks asjaga kohtusse mindud."

 

Hetkel kuum