Katre Pilvinski • 3. oktoober 2011 kell 12:08

SEB: teenuse kvaliteedis pole mingit kahtlust

Baltimaade ühise sularahaautomaatide võrgustiku loomiseks tegid pakkumise maailma eliiti kuuluvad teenusepakkujad, sõnas SEB jaepanganduse valdkonna juht Eerika Vaikmäe-Koit.

"Oma pakkumise Baltimaade ühise sularahaautomaatide võrgustiku loomiseks tegid maailma eliiti kuuluvad teenusepakkujad ning seega ei tohiks küsimus teenuse kvaliteedist olla üldse päevakorral," kommenteeris Vaikmäe-Koit.

Täna teatas Swedbank, et otsustas pankadevahelise sularahaautomaatide võrgustiku loomisega mitte liituda. Määravaks sai hinnang, et ühise võrgu puhul võivad sularaha väljavõtmise tingimused ja kvaliteet muutuda kliendi jaoks tänasest kehvemaks, põhjendas pank.

Vaikmäe-Koit ütles, et ühisprojekti eesmärgiks on parandada sularaha kättesaadavust Eestis. "Sularahaautomaadid on Eestis jaotunud ebaühtlaselt: kui linnades on kohati ülepakkumine, siis maal on kättesaadavus halb. Ühisvõrgu loomine võiks olla lähiaja üks suuremaid innovaatilisi samme panganduses, mis aitaks sularaha kättesaadavust parandada."

Pankur rääkis, et kui ühisvõrgust otsustatakse loobuda, ei tähenda see, et pangad peaksid loobuma uute või olemasolevate sularahaautomaatide paigaldamisest kohtadesse, kus sularaha kättesaadavus on kehv. "Kas üheskoos või omaette, kõik pangad peaksid mõtlema sularaha kättesaadavuse parandamisele üle Eesti."

SEB võtab seisukoha ühisvõrgu loomise otstarbekuse osas, seda kõigis kolmes Balti riigis, 11. oktoobril. "SEB on alati olnud seisukohal, et ühisvõrgu loomisel peab SEB klientidele jääma sularaha väljavõtt tasuta teenuseks ja teenuse kvaliteet ei tohi langeda," lausus Vaikmäe-Koit.

SEBl üle Eesti 309 sularahaautomaati ning Swedbankil on üle riigi 543 sularahaautomaati.

 

Hetkel kuum