Swedbank ei liitu ühiste automaatide plaaniga

Indrek Kald 03. oktoober 2011, 10:51

Swedbank ei liitu pankadevahelise rahaautomaatide võrguga, kuna ühisteenusega võivad sularaha väljavõtu tingimused ja kvaliteet muutuda kliendi jaoks kehvemaks.

Määravaks sai hinnang, et ühise võrgu puhul võivad sularaha väljavõtmise tingimused ja kvaliteet muutuda kliendi jaoks tänasest kehvemaks, teatas pank.

Swedbanki jaepanganduse tegevdirektor Ulla Ilisson sõnul kaaluti põhjalikult poolt- ja vastuargumente. "Meie kindel soov on jätkata oma klientidele sama kvaliteedi ja tingimustega teenuse pakkumist, kuid kahjuks ei olnud laekunud ühisvõrgu teenuse pakkumiste hulgas ühtegi sellist, mis selle kindlalt garanteeriks," märkis ta.

Ilissoni sõnul kaotaks kõikide sularahaautomaatide liikumine ühe teenusepakkuja kätte vajaduse mitme automaadi pidamiseks samas kohas ning pangad kaotaksid otsese kontrolli automaatidevõrgu turvalisuse ja teenuse kvaliteedi üle.

"Sularahaautomaate jääks mitmeski piirkonnas vähemaks ja automaatide juurde tekiksid pikemad ootejärjekorrad. Ka väheneks kindlustunne automaatide turvalisuse osas, sest oma masinatevõrku ise hallates saame teavitada kliente näiteks kopeerimisseadme kasutamise kahtlusest ja paluda neil operatiivselt muuta oma pangakaardi PIN-koodi. Meie hinnangul tänane suutlikkus ennetava monitooringu tegemisel väheneks, sest kaotaksime vahetu kontakti kliendi ja panga vahel," selgitas Ilisson.

"Lisaks oleme me kavandamas mitmeid sularahaautomaatidega seotud ning ühiskonnale olulisi projekte, nagu näiteks vaegnägijatele mõeldud abivahendi paigaldamist. Ühisvõrku ootama jäädes lükkuksid kahjuks ka projektid mitme aasta võrra edasi,“ lisas Ilisson.

Tänane otsus projektis osalemine katkestada ei mõjuta Swedbanki teatel edasist pankadevahelist koostööd.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. October 2011, 11:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing