Romet Kreek • 12. oktoober 2011 kell 4:51

Investor Toomas septembris3,3%ga kahjumis

Investor Toomasele möödus september oodates, mille ajal teenis portfell kahjumi. Tulemuseks oli kuuga 6106eurone miinus, mis tegi portfelli languseks 3,3 protsenti.

Kuu ajaga langes aktsiate osakaal portfellis valdavalt aktsiate languse tõttu 28 protsendilt 26-le. Portfelli väärtus oli 30. septembri seisuga 176 810,10 eurot ehk vanas vääringus 2,766 miljonit krooni.

Portfellis suutis vaid üks aktsia näidata septembris hinnatõusu. Kuu kangelaseks oli Royal Vopak, mille hind tõusis 3,5 protsenti. Kõigi teiste aktsiate hinnad septembris kukkusid. Mõõduka, 6,4protsendise languse tegi Microsofti aktsia, kuid teiste aktsiate miinuse protsendid ületasid kümne protsendi taseme. Nelja ettevõtte aktsia langus oli suurem kui 20 protsenti.

Suurim kukkuja oli põhjanaabrite ehitustehnika rendifirma Cramo aktsia, mis kukkus kuu ajaga 28 protsenti. Kaugele ei jäänud maha ka vasekaevandajate Southern Copperi aktsia (langus 26 protsenti) ja KGHMi aktsia (-25,1 protsenti).

Kas turg saab üle võlakriisist? Eile  hilisõhtul anti USAs alumiiniumitootja Alcoa majandustulemuste avalikustamisega avalöök kolmanda kvartali tulemuste avaldamise hooajaks. Eks näis, kas analüütikute ootused on liiga kõrged.

Veel huvitavam on see, et kas ükskord saadakse turul taas hakata vaatama ettevõtete tulemusi ja väljavaateid ning unustada Euroopa võlakriis. Või kordub stsenaarium, kus ei ole erilist vahet, kui edukad on ettevõtted ja millised on nende väljavaated, vaid keskendutakse jätkuvale kriisile ja end ise toitvatele makromajanduslikele hirmudele.

Loe pikemalt tänasest paberlehest.

Hetkel kuum