EK loodab finantstehingute maksust täita 23% eelarvest

Anne Oja 17. oktoober 2011, 18:46

Juba mõne aasta pärast, 2020, loodab Euroopa Komisjon (EK) koguda nii palju finantstehingute maksu, et see täidaks 23% liidu eelarvetuludest, selgub ELi 2014-2020 finantsraamistiku seletuskirjast.

Konkreetse ettepaneku finantstehingute maksu kohta esitab Euroopa Komisjon 2011. aasta sügisel. Praegu pole maksubaasi ega maksumäära kohta midagi lähemat teada.

Finantstehingute maksustamist analüüsides leidis Euroopa Komisjon, et ELi tasandi meetmed võivad osutuda tulemuslikumaks ja tõhusamaks kui liikmesriikide endi meetmed ehk maksud. Peale selle võiks finantstehingute maks aidata vähendada siseturu praegust killustatust.

Kui 23% ELi tuludest tuleks finantstehingute maksust, vähendataks sellevõrra liikmesriikide makseid liidu eelarvesse. Eesti osamakse aasta kohta väheneks siis ligikaudu 35 miljoni euro võrra.

Eesti on samas seisukohal, et Euroopa Komisjoni finantstehingute maksu laekumise prognoos on liiga optimistlik. Selline maks võib vähendada siinsete pankade konkurentsivõimet ja tõsta pangateenuste hinda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. October 2011, 18:47
    Otsi:

    Ava täpsem otsing