Katre Pilvinski • 19. detsember 2011 kell 13:06

Estanc: laenusaamine käis libedalt

Küsisime sel aastal ja võtame ka järgmisel aastal laenu, kuna oleme tegemas ajaloo suurimaid investeeringuid, ütles mahutite tootja Estanc ASi juht Vaido Palmik.

"Oleme teinud just suured investeeringud laenuga ning ka järgmiseks aastaks on meil suuri investeeringute plaane laenuga, omafinantseering tuleb kasumi arvel,“ sõnas Palmik. Ta ütles, et laenu võeti seetõttu, kuna investeeringud on väga suured ning need hõlmavad uue halli ehitust ja suurte seadmete sisseostu. 

Ettevõtte juhi sõnul jääb investeering sel aastal 1,8 miljoni euro juurde. Järgmisel aastal on võimalikud erinevad stsenaariumid – 1,8 miljonit kindlasti, aga võib-olla küünib investeering 4-5 miljoni euroni. „Need on ettevõtte ajaloo suurimad investeeringud,“ märkis Palmik. Ta nentis, et tänavu on seadmete investeeringul 40% ulatuses ka EASi toetus taga.

Palmik rääkis, et nemad pole oma järgmise aasta majandustulemuste koha pealt kindlasti mitte pessimistlikud. "Töötame energiasektoriga ja energiasektor on majandusest üldiselt alati vähemalt aasta maas. Järgmise aasta suhtes oleme me väga positiivselt meelestatud, küll aga mis pärast seda tuleb, see teeb natuke ettevaatlikuks.“

Tema sõnul jõuavad majanduses toimuvad muutused nendeni alati viitajaga, kuna energiaprojektid on alati nii suured ja käimalükkamiseks kulub aega. „Meil alles kevadel läks heaks,“ lisas ta.

Palmik märkis, et pangas laenuküsimisel probleeme ei tekkinud. „Seekord saime küll väga hästi. Laenukomitee käis meil äsja külas ning nad ootavad meie järgmist laenutaotlust,“ lausus ettevõtte juht.

 

 

Hetkel kuum