Koit Brinkmann • 14. august 2012 kell 4:01

Konsultatsiooniäri tõi Krossile 800 000 eurot kasumit

Julgeolekueksperdist ettevõtja ja poliitiku Eerik-Niiles Krossi konsultatsioonifirma Trustcorp teenis eelmisel aastal ligi 800 000 eurot puhaskasumit.

Krossi ettevõtte mullune müügitulu oli 2,1 miljonit eurot ning puhaskasumi suuruseks tuli 794 000 eurot. Trustcorpi puhasrentaabluseks kujunes seega 37,3 protsenti.

Ettevõtte põhitegevuseks olid aruandeaastal konsultatsiooniteenused strateegilise juhtimise, rahvusvaheliste suhete, kriisijuhtimise ja julgeoleku vallas. Konsultatsiooniteenust osutati valdavalt klientidele väljaspool Eestit, Lõuna-Kaukaasia ja Kesk-Ameerika regioonist.

„Konsultatsiooniteenuste järele, eriti Kaukaasia, Balkani ja Lähis-Ida regioonis on jätkuvalt väga suur nõudlus. Tegemist on arenevate piirkondadega, kus olukordade lahendamine, uute lahenduste pakkumine ja reformide läbiviimine nõuab kogemustega ekspertide abi,” kirjutas ettevõtte juhatuse liige Kross majandusaasta aruandes.

Trustcorp on seniste klientide silmis suutnud oma võimekust tõestada ning see kindlustab jätkuva vajaduse ettevõtte pakutavate teenuste järele ning avab võimalusi uute lepingute osas uute klientidega, märkis Kross aruandes.

Jaotamata kasumit on firmal kogunenud selliselt, et omanikule oleks võimalik dividendidena välja maksta 1,5 miljonit eurot ning riigile dividendide tulumaksu summas 396 tuhat eurot.

Aruande järgi määras Kross dividendideks 38 tuhat eurot.

Trustcorpile kuulus 2011. aastal kolm sidusettevõtet: 25-protsendilise osalusega Infobüroo Firmus OÜ, 20-protsendilise osalusega Kõue Mõis OÜ ning 33,33-protsendilise osalusega WTG9 Alliance Investments OÜ. Viimases, turu-uuringutega tegelevas firmas on üheks osanikuks ka Reformierakonna poliitiku Rain Rosimannuse ettevõte OÜ Väädi.Trustcorpile kuulub lisaks 100-protsendiliselt tütarettevõte Trustcorp Strategic Services OÜ, millel eelmisel aastal majandustegevust ei olnud.

Eelmise aasta detsembris liitus Kross Isamaa ja Res Publica Liiduga, selle aasta jaanuaris valiti ta erakonna eestseisuse liikmeks. Samuti valiti ta IRL-i Tallinna piirkonna juhatuse ja IRL-i volikogu liikmeks.

Hetkel kuum