4. jaanuar 2013 kell 15:11

Egan-Jones: USA reitingu alandamine ebatõenäoline

Mullu kaks korda USA krediidireitingut alandanud sõltumatu reitinguagentuur Egan-Jones ütles, et selleks aastaks kärbet plaanitud ei ole ning kiitis Washingtoni poliitikuid fiskaalkuristiku vältimise pärast.

"Viimased kõnelusteringid on näidanud märki tugevusest. Positiivne on, et nüüd on meil lõpuks tehing paigas ja me saame edasi liikuda," ütles intervjuus CNBC-le Egan-Jonesi juht Sean Egan.

"Me oleme USA suhtes palju optimistlikumaks muutunud ja tõenäoliselt me lähitulevikus negatiivseid samme USA suhtes ette ei võta," lisas Egan.

Egan-Jones langetas Ühendriikide krediidireitingut mullu aprillis ühe pügala võrra tasemele AA, tuues põhjuseks föderaalvõla kärpimiskõneluste venimise. Teist korda alandati reitingut septembris, sedakorda tasemele AA- ning toodi põhjuseks kartus, et Föderaalreservi kvantitatiivne leevendamine võib kahjustada riigi krediidi kvaliteeti.

Nelja suurima krediidireitinguagentuuri hulgas on Egani reiting madalaim. Nii Moody's Investors Service kui Fitch Ratings on andnud USA-le kõrgeima, AAA järgu reitingu, samas kui Standard & Poor'si reiting USA-le on AA.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum