Raivo Sormunen • 18. veebruar 2013
Jaga lugu:

Päev börsil: G20 laseb jeenil nõrgeneda, Jaapan rallib

Nädalavahetusel Moskvas toimunud G20 riikide kohtumisel ei olnud teemaks, et Jaapan peaks valuuta odavnemise poliitika lõpetama. Jeen on saanud seetõttu täna julgust nõrgeneda ning Jaapani  aktsiaturg on üles lennanud 2,1%.

Nikkei 225 indeks lõpetas täna 11 407,87 punktil, jäädes vaid õige vähe alla veebruari alguses saavutatud nelja aasta kõrgtasemele (11 463 punkti). Tõusu toetasid pangandus- ja kinnisvarasektor.

Ka Jaapani jeen on täna USA dollari vastu odavnenud 0,6%, liikudes 94,03 jeenil ehk viimase 33 kuu nõrgima taseme vahetus läheduses.

Jaapani aktsiaturg on alates novembri keskpaigast – kui toonane opositsiooni liider ja praegune peaminister Shinzo Abe tuli välja jõulise fiskaalpoliitikaga, mille eesmärk on tõmmata Jaapan välja deflatsioonist – teinud läbi 30protsendilise hinnaralli.

"G20 kohtumisel ei olnud arenevate riikide poolt nii palju kriitikat jeeni nõrgenemise osas kui kardeti. See on kannustanud investoreid täna jeeni müüma," märkis uudisteagentuurile Reuters BNP Paribas aktsiaturgude juht Kyoya Okazawa.

Täna avaldavad Euroopas paljude seas oma aastatulemused õlletootja Carlsberg ja kullerfirma TNT Express.

Homme on oodata Tallinna börsilt Premia Foodsi tulemusi.

Reede hilisõhtul tuli oma kvartalitulemustega välja Pro Kapitali Grupp.

Kinnisvaraarendusfirma müük langes aastatagusega 21% ja ulatus mullu neljandas kvartalis 2,88 miljoni euroni. Languse põhjuseks oli kinnisvara müügist saadud tulu langus 1,66 miljonilt 0,68 miljoni euroni. Hotelliteenustelt saadav tulu oli 1,8 miljonit ehk sama kui aasta eest.

Võrreldes aastatagusega õnnestus Pro Kapitalil viimases kvartalis küll oma kasumit 4,27 miljonilt 1,23 miljoni euroni vähendada, kuid peaasjalikult on see tingitud sellest, et 2011. aastal arvestati müüdud kinnisvara kuluks 4,8 miljonit eurot ehk tõenäoliselt hinnati kinnisvara bilansilise väärtusega ca kolm miljonit eurot alla.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum