Raido Neemre • 28. november 2013 kell 19:24

Mark Mobius: Kreeka on huvitav investeering

Investor Mark Mobius ütles, et ta on huvitatud Kreekasse investeerimisest, kuna riigi reiting on langetatud arenevate turgude kategooriasse. Samuti kiitis ta eurot.

Mobius, kes juhib Franklin Templeton Emerging Markets Groupi ja 53 miljardit dollarit, ütles et grupp on huvitatud Kreekasse investeerimisest, kuid konkreetset otsust ei ole veel vastu võetud.

Võlgades eurotsooni riik alandati arenevate turgude staatusesse eelmisel suvel indeksite koostaja MSCI poolt ning staatus jõustus sellel kolmapäeval.

“Me kavatseme panku väga hoolikalt jälgida ja paljude hinnad on juba tõusnud,” märkis Mobius CNBCle.

Mobius kiitis ka eurot, öeldes, et ta usub vankumatult , et ühisvaluuta on tugev, hoolimata regiooni võlakriisist.

Ta ennustab enam reforme riigi omandis olevate ettevõtete erastamiseks selles regioonis – protsess, mis võtab üsna kaua aega tänu esilekerkivatele tööstreikidele. 

“Ma ei ole kunagi uskunud, et eurotsoon laguneb,” märkis ta. “Euro valuuta on olnud üks suur edu, kuid Euroopa probleem on see, et valitsuse roll nendes riikides on liiga suur.”

Mobius lisas, et Föderaalpanga plaan vähendada oma igakuist võljakirjade ostmise programmi ei muudaks arenevatel turgudel hinnapoliitikat just palju.  Tagajärgi on aga raske hinnata, kuna see sõltub ka teiste keskpankade reaktsioonidest.

 

Hetkel kuum