Delfile avaldasid toetust kümned meediaorganisatsioonid

Indrek Kald 16. jaanuar 2014, 16:15

69 meediaorganisatsiooni, internetiettevõtet ja inimõigusorganisatsiooni saatsid Euroopa inimõiguste kohtule kirja, milles avaldavad toetust Delfi kaasuse ülevaatamisele.

Mullu 10. oktoobril otsustas Euroopa inimõiguste kohus, et Eesti riigikohus ei rikkunud ülemäära ASi Delfi väljendusvabadust kui leidis, et Delfi vastutab kommentaaride sisu eest vaatamata sellele, et Delfi oli vaidlusalused kommentaarid neist teada saamisel kustutanud.

Delfi esitas inimõiguste kohtule taotluse saada luba kohtu suurkojas menetluse algatamiseks ning Eesti riigikohtu otsuse ümbervaatamiseks, viidates kehtivale õigusele, mille kohaselt ei tohiks kehtestada internetiteenuse osutajale kohustust proaktiivselt jälgida kasutajate loodud sisu, kirjutas Delfi.

Delfi taotlust alustada menetlust suurkojas on toetanud 69 organisatsiooni, näiteks Google, Forbes, Bloomberg, Dow Jones, News Corp, Greenpeace, Thomson Reuters, New York Times ning riiklikud väljaanded ja ajakirjanike ühendused.

Inimõiguste kohus otsustab menetluse algatamise üle eeldatavasti veebruaris või märtsis.

Delfi kaasus algas sellest, kui portaal avaldas jaanuaris 2006 artikli "SLK lõhkus plaanitava jäätrassi", mille juures oli alama astme kohtute hinnangul laevaärimees Vjatšeslav Leedo kohta 20 vulgaarset, tema inimväärikust alandavat ja ähvardusi sisaldavat kommentaari. Riigikohus nõustus selle hinnanguga ja leidis, et portaalipidaja on kohustatud selgelt õigusvastase sisuga kommentaaride avaldamist ennetama ning selliste kommentaaride avalikustamisel on portaalipidaja kohustatud need võimalikult kohe kõrvaldama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. January 2014, 16:15
    Otsi:

    Ava täpsem otsing