Reinsalu aitas kaasa võlakirjade rallile

Fredy-Edwin Esse, California 14. märts 2014, 18:42

Eesti kaitseministri Urmas Reinsalu tänane avaldus, et Venemaa valmistub sissetungiks Ida-Ukrainasse pani investoreid üle kogu maailma otsima varju turvalistest USA valitsusvõlakirjadest, mis tegid kahe aasta suurima tõusu.

USA 10aastase valitsusvõlakirja tootlus kukkus viimase 10 päeva madalaima tasemeni pärast seda, kui rahvusvahelises meedias ilmus Reinsalu avaldus, et Venemaa valmistub Ukrainasse sisse tungima, teatas Bloomberg. Samal ajal on investoreid ärevana hoidnud Krimm, mis valmistub nädalavahetusel peetavaks referendumiks.

"Ukraina on silmitsi sõjalise rünnaku ohuga. Putin valmistub lisaks Krimmi okupeerimisele ka sissetungiks Ida-Ukrainasse. Tema tagasihoidmiseks tuleb anda selge sõnum, et rünnaku esilekutsumine läheb agressorile kalliks maksma," ütles Reinsalu tänases pressiteates.

Rahvusvahelised sanktsioonid peaksid olema nii jõulised, et agressor tõmbuks tagasi, muidu ei saavuta need eesmärki, märkis Reinsalu pressiteates.

Samal ajal on kahtlus, et Venemaa võib valmistuda sanktsioonideks. USA Föderaalreservis deponeeritud USA valitsusvõlakirjade hulk tegi kõigi aegade suurima languse, vahendab Bloomberg. See võib viidata asjaolule, et Venemaa võttis sanktsioone ennetades oma varad Ühendriikidest välja.

"Inimesed on Ukraina pärast veidi ärevil," kommenteeris Cantor Fitzgerald LP kauplemisosakonna juht Briand Edmonds Bloombergile. "See on käivitanud massilise jooksu võlakirjadesse. Inimesed tahavad pika lõppkuupäevaga investeeringuid praegu."

USA 10aastase võlakirja tootlus kukkus täna 0,02 protsendipunkti, 2,63%ni. Tootlus on sel nädalal kahanenud 0,16 protsendipunkti, mis on suurim langus pärast 2012. aasta 1. juuniga lõppenud nädalat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    19. March 2014, 08:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing