Rehe: praegu raha väljavõttu pole

Ken Rohelaan 17. märts 2014, 09:13

Venemaa ega teiste riikide kodanikud ei võta täna raha pankadest välja, kuid sellegipoolest tuleb hoolega jälgida lähiaja poliitikute tegusid, ütles Danske Banki Eesti filiaali juht Aivar Rehe.

Rehe sõnul on hetkel Eestis olukord stabiilne ning raha väljavõtmist ei ole vähemalt praeguse seisuga oodata ka lähipäevil. Kas stabiilsus jätkub, on raskem prognoosida.

„Elame päeva korraga,“ ütles Rehe, kelle sõnul on Eesti klientide vaatepunktist olukord väga rahulik. Danske filiaalijuht pooldab pigem seisukohta, et lähiajal pole rahaväljaviimist oodata, kuna Eesti poolt tervikuna vaadates pole vastavat „päästikut“ ehk sundi. 

Rehe sõnul on Eesti pangad korralikult valmistunud olukorraks, kus mõne stsenaariumi järgi peaksid kliendid ikkagi hakkama raha pankadest välja võtma. „Eesti pangad on tugevasti kapitaliseeritud ja pankadel on juba varasemast kriisi väljatulekust kõrgendatud likviidsusnõuded, mis tähendab, et kõrgel hoitakse punktuaalse teenindamise väärtust,“ ütles Rehe. Tema sõnul võib suuremate reservide hoidmine olla kallim, kuid suurendab samaaegselt turvalisust.

Rehe sõnul on Eesti majanduses „punast tooni“, kuid see ei pruugi olla otseselt seotud Ukrainaga, vaid pigem Eesti ekspordi tänase seisuga.

Rehe sõnul tuleb lähiajal jälgida, kas ja millise sisuga sanktsioone riigid kehtestavad. „Ukraina mõju määravad ikkagi väga palju poliitikud tegude, mitte sõnadega,“ lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. March 2014, 17:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing